Strona głównaWiadomościBank Zachodni WBK drugi rok z rzędu z wyróżnieniem "Best Bank in...

Bank Zachodni WBK drugi rok z rzędu z wyróżnieniem "Best Bank in Poland" od Euromoney

Bank Zachodni WBK po raz kolejny zwyciężył w jednym z dwóch najważniejszych na świecie konkursów branży finansowej – Euromoney Awards for Excellence. Nagroda „Best Bank in Poland 2016” została przyznana za ponadprzeciętną efektywność działania i doskonałe wyniki finansowe banku.  To drugie z rzędu wyróżnienie dla naszego banku, a trzecie na przestrzeni ostatnich 5 lat.


Polskie banki są jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie i organizacyjnie na świecie, więc wyznaczając kierunki rozwoju branży bankowej w kraju, Bank Zachodni WBK staje się jednym z liderów międzynarodowych. Nagroda Euromoney jest potwierdzeniem trafności przyjętej przez Bank Zachodni WBK strategii i skuteczności jej realizacji. Bank we wszystkich obszarach działalności wprowadza nowoczesne rozwiązania cyfrowe, mocno stawiając na rozwój wielokanałowego dostępu do usług.


Uzasadniając swój wybór kapituła konkursu Euromoney Awards for Excellence zwróciła uwagę na ponadprzeciętne wartości większości wskaźników finansowych Banku Zachodniego WBK, osiągnięte pod przewodnictwem Gerryego Byrne, pomimo coraz bardziej wymagających warunków rynkowych.Wskazano przede wszystkim na najlepszy w polskim sektorze wskaźnik zwrotu na kapitale (ROE na poziomie 13,7 proc.) oraz najwyższy zysk brutto. Podkreślono również sukces w zwiększaniu wyniku z odsetek i wyniku z prowizji, wypracowany w bardzo trudnym otoczeniu niskich stóp procentowych oraz presji regulacyjnej i konkurencyjnej. Bank Zachodni WBK został wyróżniony także za wzrost wartości udzielonych kredytów o 10 proc. w ujęciu r/r, osiągnięty dzięki bardzo skutecznej ekspansji w segmencie MŚP oraz korporacyjnym. Dostrzeżono skuteczność procesu obniżania udziału kredytów przeterminowanych (NPL) do 7 proc. oraz współczynnik kapitału podstawowego Tier 1 na poziomie 13,7 proc.

 

Nagroda „Best Bank in Poland 2016” dla Banku Zachodniego WBK to jeden z kilku sukcesów Grupy Santander w tegorocznej edycji Euromoney Awards for Excellence. Grupa Santander otrzymała też nagrodę dla najlepszego banku dla małych i średnich firm globalnie, w regionie Europy Zachodniej oraz w regionie Ameryki Łacińskiej („Best Bank for SME”, „Western Europe Best Bank for SME”, „Latin America Best Bank for SME”). Banki Grupy zostały wyróżnione jako najlepsze banki w Chile, Puerto Rico, Argentynie i Portugalii. Nagrodzono również usługi wealth management w Ameryce Łacińskiej („Latin America Best Bank for Wealth Management”).

Euromoney Awards for Excellence to jeden z najważniejszych konkursów w sektorze finansowym, wyznaczający benchmarki dla branży bankowej. Nagrody od 1992 r. przyznaje Euromoney, opiniotwórczy magazyn biznesowo-finansowy czytany przez najwyższą kadrę kierowniczą, regulatorów i urzędników w ponad 170 krajach. Redaktorzy pisma oceniają w 20 kategoriach banki z blisko 170 krajów świata. Oceny oparte są na wskaźnikach obiektywnych, tj. rentowności, wzroście i efektywności, ale także na wskaźnikach subiektywnych. Nagrody trafiają do banków, które rozwijają się najszybciej, są liderami w konkretnych obszarach swojej działalności oraz wyróżniają się innowacyjnością i stabilnością.

Źródło: BZ WBK

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular