Bank Millennium po raz dziewiąty w składzie Respect Index

Bank Millennium znalazł się po raz dziewiąty w składzie Respect Index – indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.


Skład indeksu jest wyłaniany spośród największych spółek giełdowych z indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80 działających zgodnie z najlepszymi standardami zarządzania w zakresie ładu korporacyjnego, ładu informacyjnego i relacji z inwestorami, a także z uwzględnieniem czynników ekologicznych, społecznych i ekonomicznych. Trafiają do niego spółki, które przechodzą trzystopniową weryfikację prowadzoną przez Giełdę Papierów Wartościowych (GPW) i Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych (SEG), a także audyt prowadzony przez niezależną firmę doradczą. Badanie spółek i rewizja składu indeksu jest przeprowadzana raz w roku.

 

Inwestorzy w coraz większym zakresie oceniają wpływ jaki spółki wywierają na społeczeństwo i środowisko. Analizują nie tylko wyniki finansowe firm, ale także ich podejście do prowadzenia działalności, zgodność z obowiązującymi standardami postępowania i wartościami, które uwzględniają podejmując decyzje biznesowe. Stała przynależność do Respect Index od 2011 jest dla nas potwierdzeniem, ze spełniamy wysokie standardy społeczne, środowiskowe i zarządcze i jesteśmy wiarygodni dla inwestorów. – zaznacza Fernando Bicho, Wiceprezes Zarządu Banku Millennium. Wieloletnią obecność w Respect Index Bank Millennium zawdzięcza wielu czynnikom: prowadzimy przejrzystą politykę informacyjną, stale badamy potrzeby i oczekiwania naszych interesariuszy, oferujemy innowacyjne i łatwe w użyciu produkty, realizujemy programy społeczne oraz monitorujemy nasz wpływ na środowisko. – dodaje Fernando Bicho.

 

Oprócz wyłonienia spółek zarządzanych w sposób odpowiedzialny i zrównoważony, projekt Respect Index ma na celu podkreślenie atrakcyjności inwestycyjnych spółek, którą charakteryzuje m.in. jakość raportowania, poziom relacji inwestorskich czy ład informacyjny. Dzięki uwzględnieniu wśród kryteriów kwalifikacyjnych parametru płynności Respect Indeks jest realnym odniesieniem dla profesjonalnych inwestorów.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.