Bank BGŻ BNP Paribas partnerem inicjatywy Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju

Bank BGŻ BNP Paribas zadeklarował chęć współpracy na rzecz wdrażania w Polsce celów zrównoważonego rozwoju i budowania świadomości biznesu w oparciu o wspólne inicjatywy gospodarcze, społeczne i środowiskowe. Porozumienie o przystąpieniu do Inicjatywy Partnerstwa obejmuje działania wskazane w rezolucji ONZ Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju.


W imieniu Banku, deklarację podpisała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, dyrektor Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Banku BGŻ BNP Paribas, w Ministerstwie Rozwoju podczas konferencji inaugurującej: Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju cele dla świata, wyzwanie dla kraju, odpowiedzialność dla wszystkich.

 

Dla Banku, jako instytucji finansowej niezwykle ważne jest, by naszą działalność biznesową prowadzić w sposób transparentny i odpowiedzialny. Chcemy angażować się i wpływać na pozytywną zmianę otoczenia, dlatego bez wahania zdecydowaliśmy o udziale w tym przedsięwzięciu mówi Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, dyrektor Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Banku BGŻ BNP Paribas. Ta inicjatywa to także zobowiązanie z naszej strony do podjęcia konkretnych kroków, służących realizacji celów rozwojowych. Jesteśmy przekonani, że współpraca w ramach Agendy 2030 będzie służyć wspieraniu instytucji i firm w wypracowaniu i promowaniu jak najlepszych praktyk w zgodzie z celami zrównoważonego rozwoju oraz tworzyć ogólnodostępną platformę dzielenia się wiedzą i doświadczeniami dodaje.


Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju to kolejna inicjatywa Banku BGŻ BNP Paribas, w ramach propagowania działań zrównoważonego rozwoju. Bank odpowiedzialny jest również za tworzenie przewodnika dla firm po celach zrównoważonego rozwoju SDGS w praktyce. Przewodnik dla firm, realizowanego we współpracy z CSR Consulting, firmą specjalizującą się w strategicznym doradztwie w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu.

 

Celem wydarzenia „Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju cele dla świata, wyzwanie dla kraju, odpowiedzialność dla wszystkich jest upowszechnianie celów zrównoważonego rozwoju (Sustainable Development Goals – SDGs) oraz zwiększenie świadomości na temat wyzwań wskazanych w rezolucji ONZ, którą w 2015 r. podpisały 193 kraje.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.