Strona głównaWiadomościAlior Bank udzieli innowacyjnym firmom gwarancji kredytowych

Alior Bank udzieli innowacyjnym firmom gwarancji kredytowych

Alior Bank udzieli preferencyjnych gwarancji kredytowych dla innowacyjnych firm z sektora MŚP. Gwarancje będą udzielane w oparciu o umowę o współpracy podpisaną z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

 

W imieniu banku umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) o współpracy w formie portfelowej linii gwarancyjnej sygnował Krzysztof Czuba, wiceprezes zarządu. Dzięki niej Alior Bank poszerzy swoją ofertę dla innowacyjnych przedsiębiorstw z sektora MŚP o kredyty z gwarancją finansowaną z Funduszu Gwarancyjnego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (FG POIR).

Gwarancja jest bezpłatna. Firmy będą mogły zabezpieczyć do 80 proc. kapitału kredytu, a maksymalna kwota gwarancji wynosi 2,5 mln euro. Jej okres nie może przekroczyć 20 lat.

O gwarancje kredytowe mogą ubiegać się przedsiębiorcy, którzy planują zrealizować projekt inwestycyjny polegający na wdrożeniu wyników prac badawczo-rozwojowych lub spełniają jedno z 15 kryteriów innowacyjności.

Docelowo środki, jakimi dysponuje BGK pozwolą na udzielenie gwarancji kredytowych na blisko 1,4 mld złotych, dzięki którym możliwe będzie  wygenerowanie finansowania kredytowego dla MŚP o wartości 1,75 mld zł. W ofercie Alior Banku kredyty z gwarancją FG POIR powinny być dostępne w trzecim kwartale 2017 r.

To nie jedyne wsparcie dla firm z sektora MŚP oferowane przez Alior Bank, ponieważ mogą one korzystać również z gwarancji de minimis oraz gwarancji kredytowych w ramach programu COSME. Alior Bank ma bogate doświadczenie we wspieraniu innowacyjnych przedsiębiorstw, w zakończonym w tym roku procesie udzielania kredytów z gwarancjami oferowanymi przez BGK w ramach programu Innowacyjna Gospodarka sfinansował ponad 100 projektów.

Źródło: Alior Bank

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular