Strona główna Wiadomości Alior Bank stawia na edukację

Alior Bank stawia na edukację

Alior Bank stawia na edukację

Alior Bank zaangażował się w programy edukacyjne skierowane do dzieci, studentów, a także rodziców. Działania dla najmłodszych, realizowane przy współpracy z Fundacją Ekomini, mają na celu popularyzację zagadnień związanych z przedsiębiorczością i finansami. W ramach programu dzieci uczą się w przystępnej formie, jak mądrze zarządzać pieniędzmi, rozwijać kreatywność i wyobraźnię.

 

W styczniu br. w ramach współpracy z Fundacją w jednej ze szkół podstawowych województwa dolnośląskiego rozpoczęły się pilotażowe zajęcia edukacyjne, prowadzone przez ekspertów z Alior Banku. Uczniowie klas szóstych uczyli się, jak efektywnie oszczędzać, ale i inwestować. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach, chętnie dzieląc się swoimi pomysłami na oszczędzanie.Rozwijały też umiejętności matematyczne, rozwiązując specjalnie przygotowane
w tym celu zadania.

 

Zajęcia popularyzujące wiedzę ekonomiczną wśród najmłodszych będą prowadzone również w kolejnych województwach.

 

– Oprócz warsztatów w szkołach, w ramach programu planujemy także wycieczki dla dzieci do placówek banku oraz zajęcia dla rodziców, w trakcie których nasi specjaliści będą dzielić się swoją wiedzą -mówi Elżbieta Wilczyńska-Chorzępa z Alior Banku, odpowiedzialna za projekt.

W planach są także inne projekty, w przygotowaniu których aktywnie uczestniczy Innovation Lab -jednostka Alior Banku odpowiedzialna za tworzenie i rozwój innowacyjnych rozwiązań. Między innymi tutaj powstają już kolejne ciekawe projekty narzędzi ułatwiających zarządzanie finansami dla dzieci i ich rodziców.

 

– Nasi pracownicy nie tylko dostrzegają potrzebę edukowania w zakresie finansów, ale też chcą się dzielić wiedzą i sami inicjują odpowiednie działania skierowane do różnych odbiorców: szkół, przedszkoli, uczelni wyższych, a nawet uniwersytetów trzeciego wieku – zaznacza Janusz Mucha z Departamentu Innovation Lab.

 

Działalność edukacyjna na rzecz dzieci, to nie jedyna inicjatywa Alior Banku. W ramach współpracy z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zorganizowano już dwie edycje wykładów i warsztatów „Matematyk w Banku”, w których wzięło udział ponad 100 studentów. Podczas spotkań eksperci Alior Banku prezentowali praktyczne umiejętności z zakresu matematyki finansowej, które są szczególnie pożądane przez pracodawców w sektorze bankowym.

 

Współpraca była na tyle udana, że Karol Kuraszkiewcz z Alior Banku, organizator spotkań
w ramach tego autorskiego programu dla młodzieży akademickiej, został powołany do Rady Pracodawców przy Wydziale Matematyki i Informatyki UJ. Do zadań Rady należy opiniowanie programu studiów i proponowanie nowych rozwiązań, których celem jest kształcenie studentów odpowiadające potrzebom rynku pracy.

 

Efekty dotychczasowych działań oraz udana współpraca z partnerami sprawiają, że Alior Bank planuje rozwijać kolejne projekty o charakterze edukacyjnym.

 

Źródło: Alior Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.