Strona główna Wiadomości Alior Bank finansuje potrzeby małych firm – nawet te duże

Alior Bank finansuje potrzeby małych firm – nawet te duże

Alior Bank finansuje potrzeby małych firm – nawet te duże

Chociaż ponad 95 proc. polskich firm stanowią mikroprzedsiębiorstwa, to według analiz Narodowego Banku Polskiego borykają się one z ograniczonym dostępem do finansowania zewnętrznego. Z myślą o najmniejszych firmach Alior Bank przygotował specjalną ofertę pakietu kredytowego – dzięki niej przedsiębiorcy mogą zrealizować swoje potrzeby, nawet te duże.


Według raportu „Dostępność finansowania przedsiębiorstw niefinansowych w Polsce”, opracowanego przez Departament Stabilności Finansowej NBP i opublikowanego w styczniu br., mikro firmy mają ograniczony dostęp do finansowania zewnętrznego. Badania wskazują również, że udział kredytów w finansowaniu inwestycji przez najmniejsze przedsiębiorstwa jest dużo niższy niż w przypadku firm małych i średnich. Wśród głównych przyczyn autorzy raportu wymieniają m.in. trudności związane z zapewnieniem odpowiedniego zabezpieczenia czy oceną ryzyka.

 

Z myślą o mikroprzedsiębiorcach, którzy potrzebują szybkiego dostępu do gotówki, powstał Pakiet Kredytowy dla Mikro Firm w Alior Banku. Oferta łączy najlepsze cechy oferty kredytowej i pożyczek dla małych firm, na które przedsiębiorcy zwracają szczególną uwagę: atrakcyjne warunki finansowe, brak skomplikowanych procedur i krótki czas oczekiwania na decyzję.

 

Z pakietu kredytowego mogą skorzystać najmniejsze firmy, np.: sklepy, małe hurtownie, warsztaty samochodowe, salony fryzjerskie czy gabinety stomatologiczne, które działają na rynku od co najmniej 12 miesięcy, rozliczających się na uproszczonych zasadach z urzędem skarbowym. Oferta skierowana jest również do przedstawicieli wolnych zawodów, m.in.: prawników, lekarzy, architektów.

 

Przedsiębiorcy otrzymają w banku ofertę dostosowaną do swoich potrzeb, możliwości i skali prowadzonego biznesu. Mogą otrzymać nawet do 500 tys. zł i nie wymagane są jakiekolwiek materialne zabezpieczenia spłaty,. Przyznaną kwotę limitu kredytowego przedsiębiorcy mogą dowolnie podzielić na trzy produkty kredytowe: biznes kredyt ze spłatą do 10 lat, kredyt w rachunku bieżącym i kartę kredytową. Wszystko dzieje się w trakcie jednej wizyty klienta w oddziale Banku.

 

Oferta umożliwia zarówno finansowanie bieżącej działalności zapewniając bieżącą płynność, jak i szybkie finansowanie zakupów i działalności rozwojowej. Kredyt można przeznaczyć np. na wyposażenie lokalu usługowego czy refinansowanie pożyczki zaciągniętej w innym banku. Okres kredytowania wynosi nawet do 10 lat, co pozwala na dogodne rozłożenie spłaty.

 

Oferta pakietu kredytowego może zostać przyznana podczas jednego spotkania w placówce banku. Decyzja podejmowana jest w 30 minut, a środki na koncie dostępne są w ciągu jednego dnia od podpisania umowy, dla kompletnych wniosków kredytowych Szczegóły oferty dostępne są w placówkach banku, na stronie: https://www.aliorbank.pl/wlasna-dzial… oraz pod numerem infolinii: 19 502.

Źródło: Alior Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.