5. PKO Półmaraton Solidarności – biegiem po Wyżynie Lubelskiej z PKO Bankiem Polskim

Już 3 czerwca zawodników czeka wymagająca, ale piękna trasa ze Świdnika do Lublina. Uczestnicy 5. PKO Półmaratonu Solidarności będą mogli zmierzyć się ze sobą, a także dołączyć do akcji charytatywnej. Pobiegnij z nami dla 13-letniej Emilki chorej na nowotwór mózgu.

 

PKO Półmaraton Solidarności upamiętnia rocznicę strajków „Lubelskiego Lipca 1980“ oraz powstania NSZZ Solidarność. Tradycja organizowania biegu na trasie Świdnik-Lublin sięga 1993 r. W 2013 r. został on przekształcony w PKO Półmaraton Solidarności.

 

– PKO Bank Polski wspiera największe biegi w całej Polsce. Po raz kolejny został także partnerem PKO Półmaratonu Solidarności. Imprezy upamiętniające ważne wydarzenia historyczne, takie jak ta w Lublinie, są nam bardzo bliskie. Kibicujemy mocno zawodnikom i zachęcamy ich do udziału w akcji charytatywnej na rzecz Emilki  – mówi Jan Karwański, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Lublinie. 

 

Bieg wystartuje w sobotę 3 czerwca 2017 r. o godz. 9.00 z okolic bramy głównej WSK PZL Świdnik. Trasa półmaratonu została wytyczona na szlaku drogowym i centrach dwóch miast Lubelszczyzny. Meta znajduje się na Międzynarodowych Targach Lublin. Organizator zapewnił zawodnikom z Lublina dojazd na start w Świdniku – autokary wyjadą o godz. 8.00 z parkingu przy Targach Lubelskich.

 

Zapisy internetowe potrwają do 28 maja. Jeśli nie zostanie wyczerpany limit zgłoszeń, od 29 maja do 2 czerwca będzie można zarejestrować się osobiście w Biurze Zawodów. Organizatorem biegu jest Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność” i Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin”.

 

Podczas wszystkich sponsorowanych przez PKO Bank Polski imprez biegowych prowadzone są akcje charytatywne na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Biorąc udział w 5. PKO Półmaratonie Solidarności, będzie można pomóc Emilce. 13-letnia dziewczynka walczy ze złośliwym nowotworem mózgu (medulloblastoma). Przeszła cały proces leczenia, niestety choroba powróciła. Szansą dla niej jest specjalistyczne leczenie, na które zbierane są środki. Emilka jest podopieczną Fundacji „Rycerze i Księżniczki”.

 

Zaangażowanie uczestników zawodów, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Emilki” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie dziewczynki. Kartki będzie można odbierać w piątek 2 czerwca w godz. 10.00-20.00 u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w Biurze Zawodów zlokalizowanym w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku przy al. Lotników Polskich 24.

 

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym po raz kolejny PKO Półmaraton Solidarności. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ubiegłym roku 413 zawodników 4. PKO Półmaratonu Solidarności włączyło się w akcję na rzecz 6-letniego Stasia z uszkodzonymi w wyniku sepsy noworodkowej kolanami. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała środki na jego operację w Niemczech. Od 2013 r. odbyły się 273 takie akcje, w których wzięło udział ponad 100 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 292 beneficjentów kwotą ponad 3,8 mln zł.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.