Strona główna Wiadomości 20 mld zł aktywów na 20-lecie PKO TFI

20 mld zł aktywów na 20-lecie PKO TFI

20 mld zł aktywów na 20-lecie PKO TFI

20 mld zł zarządzanych aktywów na koniec stycznia 2017 roku zanotowało PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.


Do osiągnięcia takiego poziomu aktywów przyczyniły się przede wszystkim wyniki sprzedażowe wypracowane przez naszego wiodącego dystrybutora, jakim jest PKO Bank Polski. Od początku 2017 roku za pośrednictwem wszystkich kanałów sprzedażowych pozyskaliśmy ponad 210 mln zł – mówi Piotr Żochowski, Prezes PKO TFI.

 

Osiągnięty pułap aktywów pod zarządzaniem jest owocem konsekwentnych działań PKO TFI, których celem jest utrzymanie wysokiej pozycji nie tylko w zakresie osiąganych wyników inwestycyjnych poszczególnych funduszy i subfunduszy, ale także budowania atrakcyjnej i innowacyjnej oferty produktowej. Dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się fundusze inwestycyjne zamknięte – na koniec 2016 roku we wszystkich tego typu produktach zarządzanych przez PKO TFI znajdowało się łącznie ponad 2,6 mld zł. Tylko w styczniu br. odbyły się trzy emisje „fizów” zarówno o charakterze publicznym (PKO Globalnej Strategii – fiz) jak i niepublicznym (PKO Multi Strategia – fiz, PKO Spółek Innowacyjnych Globalny – fiz), w które klienci zainwestowali ponad 117 mln zł.

 

Warto również wspomnieć o bardzo dobrych wynikach inwestycyjnych funduszy akcji posiadających ekspozycję na rynek surowców. W 2016 roku PKO Surowców Globalny zyskał 76,1 proc., natomiast PKO Akcji Rynku Złota 57,1 proc. Atrakcyjne stopy zwrotu uzyskały również inne fundusze akcyjne z oferty PKO TFI: PKO Akcji Nowa Europa zakończył 2016 rok z wynikiem 15,2 proc., PKO Technologii i Innowacji Globalny 15,1 proc., natomiast PKO Dóbr Luksusowych Globalny 12,5 proc. Fundusze inwestujące głównie na rynku polskim, czyli PKO Akcji Małych i Średnich Spółek i PKO Akcji Plus zyskały w minionym roku odpowiednio 11,6 proc. i 10,6 proc.

 

– W 2017 roku planujemy poszerzyć portfolio funduszy inwestycyjnych zamkniętych niepublicznych. Uruchomiony zostanie fundusz funduszy dokonujący aktywnej selekcji najlepszych dostępnych na światowym rynku funduszy inwestujących w obligacje wysokodochodowe emitowane przez przedsiębiorstwa działające w różnych sektorach. Jego start zaplanowany jest na pierwszy kwartał bieżącego roku. Zamierzamy również pozyskiwać nowe aktywa i dbać o satysfakcję klientów uzyskując możliwie wysokie stopy zwrotu przy kontrolowanym poziomie ryzyka – mówi Piotr Żochowski.

 

Obecna oferta produktowa PKO TFI zawiera 42 fundusze i subfundusze inwestycyjne, w tym 28 subfunduszy inwestycyjnych otwartych, 5 funduszy inwestycyjnych zamkniętych publicznych, 6 funduszy inwestycyjnych zamkniętych niepublicznych i 2 fundusze inwestycyjne zamknięte dedykowane. Każdy klient może wybrać rozwiązanie idealne dla swoich potrzeb i preferencji. Fundusze PKO dają dostęp do różnych klas aktywów, obszarów geograficznych i rodzajów strategii. Charakteryzują się one różnym poziomem ryzyka, rekomendowanym horyzontem inwestycji oraz zakładanym zyskiem.

 

Analitycy rynku funduszy inwestycyjnych, podobnie jak i media branżowe wysoko oceniają efekty działań PKO TFI. W grudniu ub.r. subfundusz PKO Akcji Plus uzyskał 5 gwiazdek w ratingu czołowego portalu analitycznego Analizy Online. We wrześniu subfundusz PKO Papierów Dłużnych Plus został nagrodzony czterema gwiazdkami i nie były to jedyne wysokie oceny przyznane funduszom PKO TFI w rankingu tego portalu. Subfundusz PKO Akcji Małych i  Średnich Spółek zdobył I miejsce w rankingu miesięcznika „Forbes”, na pierwszym miejscu podium w rankingu dziennika „Rzeczpospolita” znalazło się z kolei konto IKZE prowadzone w ramach Pakietu Emerytalnego PKO TFI.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.