Strona główna Wiadomości 10 tysięcy nocnych biegaczy we Wrocławiu

10 tysięcy nocnych biegaczy we Wrocławiu

10 tysięcy nocnych biegaczy we Wrocławiu

W nocy z 17 na 18 czerwca 9892 zawodników przekroczyło linię mety 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Pierwszy dotarł do niej Zelalem Mengistu. Trzecie miejsce na podium zajął Polak Adam Nowicki. Wśród kobiet zwyciężyła Olga Ochal. 3158 osób przyłączyło się do akcji charytatywnej na rzecz Zuzi, która porusza się na wózku inwalidzkim. Dziewczynka również uczestniczyła w zawodach.


5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton wystartował w sobotę 17 czerwca o godz. 22.00 z al. Paderewskiego. Meta znajdowała się na terenie Stadionu Olimpijskiego. Zwycięzcą został Zelalem Mengistu z czasem 1:03:49. Drugi był Mumo Joseph Mutwanthei z rezultatem 01:03:57, a trzeci Adam Nowicki, który uzyskał wynik 01:04:03. Wśród kobiet najlepsza okazała się Olga Ochal osiągając czas 1:15:30 (33. pozycja w klasyfikacji ogólnej). Drugie miejsce zajęła Ewa Jagielska (01:15:39), natomiast trzecie Anna Rostkowska (01:18:58). 

 

W tym roku motywem przewodnim biegu był film i muzyka filmowa. Wzdłuż trasy odtwarzane były znane z kinowych ekranów kompozycje, a dla widzów i zawodników zostało przygotowane kino plenerowe. Każdej z grup czasowych towarzyszyła inna piosenka, m.in. z takich filmów jak: „Pulp Fiction”, „Mission: Impossible” czy „Rocky”. Przed głównymi zawodami odbył się także PKO Wieczorny Bieg Rodzinny im. Jerzego Witkowskiego. Uczestników półmaratonu przekraczających linie mety oraz ceremonie dekoracyjne na trybunach Stadionu Olimpijskiego oglądało blisko 3 tysiące widzów. Bieg otwierali oraz zamykali ambasadorowie programu „PKO Biegajmy razem” – Karolina Gorczyca i Paweł Januszewski. 

 

 Po raz kolejny byliśmy partnerem niezwykłego sportowego wydarzenia w stolicy Dolnego Śląska. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy biegaczom za udział w akcji charytatywnej na rzecz Zuzi. To ona jest prawdziwą zwyciężczynią i bohaterką tych zawodów! Zapraszam także już teraz do rejestracji na kolejny bieg we Wrocławiu pod naszym patronatem. Będzie to jubileuszowy 35. PKO Wrocław Maraton 10 września – mówi Dominika Cebrat, dyrektor Biura Wsparcia Sprzedaży i Analiz PKO Banku Polskiego we Wrocławiu.

 

3158 uczestników półmaratonu przypięło do koszulki kartkę „biegnę dla Zuzi” i pomogło w ten sposób 15-latce, która urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym czterokończynowym i porusza się na wózku. Szansą dla niej na lepsze funkcjonowanie i samodzielne poruszanie się jest operacja rizotomii grzbietowej. Zuzia jest podopieczną Fundacji „Słoneczko”. Dziewczynka od kilku lat uczestniczy w imprezach biegowych – jest pchana na wózku i na koniec wstaje sama, aby przekroczyć linie mety. Zuzia wzięła również udział w 5. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie. 

 

Podczas wszystkich zawodów sponsorowanych przez PKO Bank Polski organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Od 2013 r. odbyło się 287 takich akcji, w których wzięło udział ponad 100 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 307 beneficjentów kwotą ponad 4 mln zł. 

Bank zaprasza także na ogólnopolską sztafetę charytatywną w 12 miastach – 3. PKO Bieg Charytatywny, który odbędzie się 16 września, również we Wrocławiu. W zeszłym roku zawodnicy przebiegli na Stadionie AWF Wrocław 2 513 okrążeń. Uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. Zapisy wystartują na początku września. 

 

Konkurs kibica


PKO Bank Polski zachęca do udziału w konkursie biegowym dla dzieci, który potrwa do 5 sierpnia. Wystarczy zaprojektować koszulkę kibica. Najciekawsze prace zostaną wydrukowane na koszulkach i nagrodzone aparatami fotograficznymi. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie: https://bankomania.pkobp.pl/bankokonkursy/stworz-nadruk-na-koszulke-kibica-i-wygraj-nagrody/.

 

Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

www.instagram.com/pkobiegajmyrazem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.