Strona głównaWiadomościZmiana oblicza placówek detalicznych Deutsche Bank

Zmiana oblicza placówek detalicznych Deutsche Bank

Na przestrzeni ostatnich 10 lat diametralnie zmienił się charakter i funkcjonalność placówek bankowych. W ślad za rewolucją, której dokonała bankowość elektroniczna, zmieniły się też potrzeby w zakresie aranżacji wnętrz oddziałów. Miejsce okienek do wypłat zajęły wygodne przestrzenie do rozmów i spotkań. Zamiast ciągnących się kolejek mamy aromatyczną kawę. Jak pokazuje metamorfoza, którą dziś przechodzi Deutsche Bank, technologia i komfort stanowią duet wygrywający walkę o najbardziej wymagającego klienta.

 

 

Mowa o nowym, referencyjnym oddziale Deutsche Bank, który otwarto niedawno w Poznaniu przy placu Andersa 7. Stworzenie tej przestrzeni powierzono firmie Tétris, która specjalizuje się w kompleksowej aranżacji placówek retailowych. To nie przypadek. Ponad dekadę temu Tétris (wówczas pod marką Neo Świat) zbudował dla Deutsche Bank sieć kilkuset punktów detalicznych w całym kraju. Teraz przyszedł czas na zmianę designu.

 

Multimedia i kanapy

 

„Staramy się dostosować do rozwoju rynku i klienta. Dziś oddziały w segmencie premium to miejsca doradcze, w których prowadzi się prezentacje, prelekcje i dyskusje. U progu wita klientów multimedialny portal, gdzie przy pomocy kilku kliknięć można załatwić większość spraw. Stawiamy na komfort, pewność i elastyczność. A żeby je zapewnić, potrzebujemy wnętrz o zupełnie innym charakterze” – mówi Agnieszka Karwacka, Dyrektor Corporate Real Estate & Services w Deutsche Bank Polska SA.

 

Nowy design stawia na nowoczesność i elegancję. Jest zarazem spójny ze światowymi wytycznymi banku. Dominują spokojne, stonowane szarości i ciepłe brązy. Mamy tu odkryte sufity z widocznymi instalacjami, ozdobionymi kolistymi panelami akustycznymi. Liczne przeszklenia i stanowiska multimedialne nadają wnętrzu lekkości. Całości dopełniają komfortowe meble. Oprócz stanowisk do rozmów indywidualnych, powstała świetnie wyposażona sala konferencyjną, a także specjalna strefa private banking, zaplanowana wedle regionalnych potrzeb klientów.

 

Specyfika remontu placówek bankowych

 

W projektach retailowych dla banków należy szczególnie brać pod uwagę specyficzne uwarunkowania w zakresie bezpieczeństwa. „Tworzymy tu na przykład więcej pomieszczeń z kontrolą dostępu, podziałem na strefę klienta i pracownika. Dbamy też o to, aby była to przestrzeń jak najbardziej niezależna od innych najemców. Zarówno pod względem zasilania, jak i np. zaplecza sanitarnego” – podkreśla Beata Andryk, która zarządzała ze strony Tétris realizacją w Poznaniu.

 

Podczas remontu swoich placówek Deutsche Bank wystrzega się dywersyfikacji dostawców usług i materiałów. „Z punktu widzenia operacyjnego kluczowa była dla nas szybka i sprawna przeprowadzka oddziału z poprzedniej lokalizacji przy ul. Świętego Marcina. W takich sytuacjach najważniejszy jest partner „fit-out”, który sprawnie przeprowadzi nas przez niuanse i ryzyka budowy, a do tego nie obce są mu wymogi bezpieczeństwa placówek finansowych” – dodaje Agnieszka Karwacka z DB.

 

Kiedy odpowiedzialność jest scedowana na jednego partnera, który panuje nad całym procesem budowy nowego wnętrza, łatwiej jest trzymać projekt w ryzach. Taka strategia szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku problemów, które mogą pojawić się w trakcie urządzania nowej przestrzeni. Jeden menedżer projektu, świadomy wszystkich aspektów budowy, potrafi skuteczniej argumentować i szybko reagować.

 

„Podczas budowy placówki w Poznaniu wystąpiły na przykład rozbieżności w interpretacji przepisów pożarowych pomiędzy stroną budynku oraz urzędnikami. Dzięki profesjonalnej i wyczerpującej reakcji ekipy Tétris wszystkie wątpliwości zostały natychmiast wyjaśnione, a nowe wnętrze oddano do użytku w zaplanowanym terminie” – podsumowuje Agnieszka Karwacka z DB. 

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular