Strona główna Wiadomości Zarząd Banku Ochrony Środowiska zwołuje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy

Zarząd Banku Ochrony Środowiska zwołuje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy

Zarząd Banku Ochrony Środowiska zwołuje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy

We wtorek 29 marca 2016 roku Zarząd Banku Ochrony Środowiska zwołał na 27 kwietnia 2016 roku, Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Banku. Dokapitalizowanie ma być przeprowadzone w drodze emisji prywatnej akcji. Sfinalizowanie całego procesu zaplanowano na czerwiec 2016 r.


Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Banku Ochrony Środowiska zostało zwołane przez Zarząd Banku na dzień 27 kwietnia 2016 r. Emisja ma na celu pozyskanie środków na dalszy rozwój Banku i realizację strategii. Wartość planowanej przez Bank emisji nowych akcji to kwota w przedziale od 300 mln zł do 600 mln zł. Podwyższenie kapitału zakładowego nastąpi w drodze emisji akcji w ofercie niepublicznej. Akcjonariusze podejmą decyzję o podwyższeniu po zatwierdzeniu przez Radę Nadzorczą i podaniu do publicznej wiadomości Ramowej Strategii BOŚ na lata 2016 – 2020. Sfinalizowanie całego procesu zaplanowano na czerwiec 2016. Zamiarem Zarządu Banku jest pozyskanie kapitału na poziomie nie niższym niż 400 mln zł, co umożliwi Bankowi organiczny rozwój, generowanie środków na realizację misji w zakresie finansowania inwestycji ekologicznych
i zrównoważonego rozwoju. Wpłynie także na spełnienie przez Bank nadzorczych norm kapitałowych i w konsekwencji pozwoli na jego dalszy, bezpieczny rozwój.

Źródło: Bank Ochrony Środowiska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.