Strona główna Wiadomości Zarabiaj dzięki nowej strukturze Friedrich Wilhelm Raiffeisen

Zarabiaj dzięki nowej strukturze Friedrich Wilhelm Raiffeisen

Zarabiaj dzięki nowej strukturze Friedrich Wilhelm Raiffeisen

Do 30 lipca 2013 roku klienci bankowości prywatnej Raiffeisen Polbank mogą inwestować w roczną lokatę strukturyzowaną „Górą Złoty II”. Daje ona szansę na osiągnięcie zysku w wysokości do 6 proc. w skali roku, pod warunkiem umocnienia się złotego względem euro w trakcie trwania lokaty. Niezależnie jednak od zmian kursowych na koniec inwestycji, bank gwarantuje wypłatę dodatkowego 1 proc. w skali roku od zainwestowanego kapitału. Lokata zapewnia 100-procentową gwarancję kapitału w dniu zapadalności.

 

Obserwacja kursu EUR/PLN odbywa się w czterech momentach – dniu ustalenia kursu początkowego (31 lipca 2013 r.) i dniach weryfikacji. Dopuszczalny zakres wahań kursu EUR/PLN może wynieść 9 groszy. Poziomy graniczne zostaną ustalone 31 lipca 2013 roku. Lokata daje szansę na otrzymanie w trakcie jej trwania 4 kuponów, wypłacanych kwartalnie, o wartości 1,5 proc każdy, czyli łącznie do 6 proc. w skali roku. Przykładowo, jeśli w danym dniu weryfikacji kurs EUR/PLN będzie wskazywał na umocnienie się złotego względem jego wartości w dniu 31 lipca 2013 roku i będzie się znajdował w wyznaczonym zakresie, bank wypłaci zysk w wysokości 1,5 proc.

 

– Szanse na realizację wyznaczonego przez nas scenariusza są wysokie. Narodowy Bank Polski zapewnił o zakończeniu cyklu obniżek stóp procentowych. Z kolei sygnały o ożywieniu w strefie euro dają nadzieję na przyspieszenie wzrostu PKB w Polsce. Co więcej, obawy inwestorów o problemy fiskalne krajów Europy są coraz mniejsze. Naszym klientom oferujemy zatem ciekawą alternatywę dla nisko oprocentowanych lokat i gwarantujemy wypłatę dodatkowego 1 proc. zysku w skali roku, niezależnie od faktycznych zmian kursowych i sytuacji na rynku – podkreśla Michał Osiecki, odpowiedzialny za produkty strukturyzowane dla klientów bankowości prywatnej w Raiffeisen Polbank.

 

Bank nie pobiera opłat wstępnych za założenie lokaty. Minimalna kwota, którą można zainwestować, to 5 tys. zł. Opłata za zerwanie lokaty przed terminem zapadalności to maksymalnie 2,5 proc. Bank pobiera i odprowadza podatek od zysku z lokaty inwestycyjnej, więc klient nie wykazuje dochodu wynikającego z odsetek z lokaty w rozliczeniu rocznym.

Źródło: Raiffeisen Polbank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.