Strona głównaWiadomościZarabiaj dzięki nowej strukturze Friedrich Wilhelm Raiffeisen

Zarabiaj dzięki nowej strukturze Friedrich Wilhelm Raiffeisen

Do 30 lipca 2013 roku klienci bankowości prywatnej Raiffeisen Polbank mogą inwestować w roczną lokatę strukturyzowaną „Górą Złoty II”. Daje ona szansę na osiągnięcie zysku w wysokości do 6 proc. w skali roku, pod warunkiem umocnienia się złotego względem euro w trakcie trwania lokaty. Niezależnie jednak od zmian kursowych na koniec inwestycji, bank gwarantuje wypłatę dodatkowego 1 proc. w skali roku od zainwestowanego kapitału. Lokata zapewnia 100-procentową gwarancję kapitału w dniu zapadalności.

 

Obserwacja kursu EUR/PLN odbywa się w czterech momentach – dniu ustalenia kursu początkowego (31 lipca 2013 r.) i dniach weryfikacji. Dopuszczalny zakres wahań kursu EUR/PLN może wynieść 9 groszy. Poziomy graniczne zostaną ustalone 31 lipca 2013 roku. Lokata daje szansę na otrzymanie w trakcie jej trwania 4 kuponów, wypłacanych kwartalnie, o wartości 1,5 proc każdy, czyli łącznie do 6 proc. w skali roku. Przykładowo, jeśli w danym dniu weryfikacji kurs EUR/PLN będzie wskazywał na umocnienie się złotego względem jego wartości w dniu 31 lipca 2013 roku i będzie się znajdował w wyznaczonym zakresie, bank wypłaci zysk w wysokości 1,5 proc.

 

– Szanse na realizację wyznaczonego przez nas scenariusza są wysokie. Narodowy Bank Polski zapewnił o zakończeniu cyklu obniżek stóp procentowych. Z kolei sygnały o ożywieniu w strefie euro dają nadzieję na przyspieszenie wzrostu PKB w Polsce. Co więcej, obawy inwestorów o problemy fiskalne krajów Europy są coraz mniejsze. Naszym klientom oferujemy zatem ciekawą alternatywę dla nisko oprocentowanych lokat i gwarantujemy wypłatę dodatkowego 1 proc. zysku w skali roku, niezależnie od faktycznych zmian kursowych i sytuacji na rynku – podkreśla Michał Osiecki, odpowiedzialny za produkty strukturyzowane dla klientów bankowości prywatnej w Raiffeisen Polbank.

 

Bank nie pobiera opłat wstępnych za założenie lokaty. Minimalna kwota, którą można zainwestować, to 5 tys. zł. Opłata za zerwanie lokaty przed terminem zapadalności to maksymalnie 2,5 proc. Bank pobiera i odprowadza podatek od zysku z lokaty inwestycyjnej, więc klient nie wykazuje dochodu wynikającego z odsetek z lokaty w rozliczeniu rocznym.

Źródło: Raiffeisen Polbank

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular