Strona głównaBez KategoriiZakup samochodu przez firmę

Zakup samochodu przez firmę

toyota leasingProwadząc firmę, której funkcjonowanie wymaga zakupu samochodów, należy zastanowić się jaki sposób finansowania tej transakcji wybrać.

Najczęstszym dylematem jest wybór pomiędzy takimi sposobami jak leasing czy kredyt na samochód. Obie opcje mają swe wady i zalety. Jednakże, obecnie co raz popularniejszy robi się leasing, który może przybierać różnorodne formy, w zależności od możliwości finansowych i preferencji zarządzających firmą.

Główną zaletą leasingu jest fakt, że pozwala na utrzymanie płynności finansowej firmy stwarzając jednocześnie możliwość odliczenia rat leasingowych od podatku ze względów amortyzacyjnych. Dodatkowo, z pewnością jest to bardziej elastyczna forma finansowania inwestycji niż tradycyjny kredyt bankowy, którego uzyskanie jest dużo bardziej skomplikowane i złożone w stosunku do leasingu. Ponadto, koszt kredytu bankowego jest w dużej mierze uzależniony od obecnej sytuacji finansowej na rynku, która może często ulegać zmianie – przez co i raty kredytu mogą stawać się wyższe.

Jeden z producentów samochodowych – Toyota – kieruje niezwykle atrakcyjne oferty kupna samochodów w leasingu właśnie do tych przedsiębiorców, którzy pragną uzyskać niezawodność i rentowność w jednym. Oferty są zróżnicowane pod względem stanu i liczebności floty samochodowej danej firmy. Zatem Toyota chce sprostać wymaganiom każdej firmy – podchodząc do nich indywidualnie. Toyota stworzyła bogata ofertę dla firm, przekonując, że to właśnie ich auta są doskonałe, gdyż zakup pojazdu nie jest inwestycją krótko lecz długoterminową. Oznacza to, że auto powinno mieć niski wskaźnik uszkodzeń i niskie koszty eksploatacji. Przedstawiciele Toyoty przekonują, że najnowsza technologia hybrydowa stosowana w ich samochodach sprawi, że korzystanie z takich pojazdów będzie nie tylko przyjemne ale i korzystne.

Analizując samochody, które proponuje Toyota warto zaznaczyć, że ich niska awaryjność oraz niskie zużycie paliwa to mocne argumenty za tym, by wybrać właśnie tę markę. Oprócz tego, samochody podlegają gwarancji a koszty serwisu są zoptymalizowane. Toyota proponuje zakup w leasingu takich modeli jak: Toyota Aygo, Yaris, Auris, Verso czy Avensis.

Nie ulega wątpliwości, że wybór finansowania zakupu samochodów przez firmy może przysporzyć trochę problemów. Jednak biorąc pod uwagę atrakcyjne warunki zakupu pojazdów w leasingu, to właśnie ten sposób finansowania przybiera na popularności.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular