Strona główna Wiadomości Wyniki Grupy kapitałowej Getin Holding po III kwartale 2013 roku

Wyniki Grupy kapitałowej Getin Holding po III kwartale 2013 roku

Wyniki Grupy kapitałowej Getin Holding po III kwartale 2013 roku

W trzech kwartałach 2013 roku Getin Holding osiągnął zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej na poziomie 186,8 mln PLN. Ponad połowa wyniku została wypracowana przez spółki zagraniczne. Zysk netto Grupy przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej w III kwartale wyniósł 79,6 mln PLN i był

o 24.4% wyższy w porównaniu do poprzedniego kwartału.

 

Zgodnie z realizowaną strategią rozwoju zdywersyfikowanej przychodowo i geograficznie grupy kapitałowej, Getin Holding aktywnie działa na rynku transakcji M&A. W październiku br. Grupa przejęła Białoruski Bank Małego Biznesu, instytucję finansową wyspecjalizowaną w obsłudze małych i średnich firm. W listopadzie Holding zawarł przedwstępną umowę nabycia 100% akcji Romanian International Bank, działającego w segmencie klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm. Rumuński bank, będzie szóstym w strukturach Holdingu.

 

„Nasza strategia zakłada tworzenie wartości dla akcjonariuszy poprzez nadzór oraz koordynację rozwoju spółek wchodzących w skład Grupy” – powiedział Radosław Boniecki, Wiceprezes Zarządu Getin Holding. „Dysponujemy wypracowanymi modelami biznesowymi, które dobrze sprawdzają się zarówno w Polsce, jak i w krajach Europy Wschodniej. Chcemy wykorzystać tą wiedzę, zarówno w celu wzmocnienia naszej pozycji na rynkach na których obecnie działamy, jak i dalsze ekspansji w krajach regionu”- dodaje.

 

Grupa Idea Bank Polska osiągnęła w III kwartale 2013 roku zysk netto dla akcjonariuszy jednostki dominującej na poziomie 50,1 mln PLN. Na koniec III kwartału aktywa Grupy wynosiły ponad 7,8 mld PLN (+70,9% r/r). Spółka stale rozwija nowe kanały pozyskiwania Klientów w tym: markę Lions Bank specjalizującą się w usługach typu private banking, platformę kredytową online oraz księgowość online.

 

Getin Holding stale umacnia swoją pozycję na rynkach wschodnich. Działająca w Rosji Grupa Carcade stale utrzymuje pozycję wicelidera sprzedaży produktów leasingowych. Za III kwartał 2013 roku Grupa osiągnęła zysk netto dla akcjonariuszy na poziomie 15,7 mln PLN. W ciągu pierwszych 9 miesięcy br. sprzedaż ogółem wzrosła o 36,6% (r/r) do poziomu
1 530,4 mln PLN. Należący do Grupy Carcade Idea Bank Rosja (dawniej Kubanbank) odnotował 105% (r/r) wzrost sprzedaży kredytów, do poziomu 167,3 mln PLN.

W nadchodzących miesiącach Bank będzie kontynuował strategię rozwoju oferty produktowej i dywersyfikację źródeł przychodów.

 

W III kwartale br. Idea Bank Białoruś osiągnął zysk netto w wysokości 13,1 mln PLN, czyli
o 11% mniej niż w rekordowym drugim kwartale. Od początku roku Bank wypracował dla akcjonariuszy jednostki dominującej ponad 43,2 mln PLN, co jest wynikiem o 84,0% lepszym w ujęciu rok do roku. Spółka, po raz kolejny, utrzymała pozycję lidera w zakresie rentowność kapitałów własnych i aktywów na białoruskim rynku bankowym. Sprzedaż w ciągu pierwszych trzech kwartałów br. wyniosła 682,9 mln PLN i była wyższa o 96,0%, od tej w analogicznym okresie 2012 roku.

 

W ciągu III kwartałów 2013 roku Grupa Idea Bank Ukraina wypracowała zysk netto
w wysokości PLN 24,0 mln PLN co jest wynikiem o ponad 16% wyższym niż
w pierwszych dziewięciu miesiącach ubiegłego roku. Sprzedaż kredytowa ukraińskiego Banku wzrosła w tym czasie o 35,3%, osiągając poziom 500,5 mln PLN.

 

Zapraszamy na wideokonferencję, na której Wiceprezes Getin Holding, Radosław Boniecki, przedstawi wyniki Grupy Kapitałowej po III kwartale 2013 roku. Wideokonferencja odbędzie się 14 listopada 2013 roku o godzinie 11.00: http://getin.pl/aktualnosci/aktualnosci

Źródło: Getin Noble Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.