Strona główna Wiadomości Wolontariusze Banku BPH budują salę stymulacji polisensorycznej

Wolontariusze Banku BPH budują salę stymulacji polisensorycznej

Wolontariusze Banku BPH budują salę stymulacji polisensorycznej

W ramach projektu charytatywnego „U-czucie to życie” pracownicy Banku BPH przeprowadzili prace remontowe i zakupili wyposażenie sali stymulacji polisensorycznej w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Łopiennie (woj. wielkopolskie).

 

Wolontariusze Banku BPH wyremontowali pokój w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Łopiennie, a także zaadaptowali go na Salę Doświadczania Świata, przystosowaną do prowadzenia terapii polisensorycznej. Zdemontowali również znajdujący się w niej sprzęt dłużący do muzykoterapii, a następnie założyli nową instalację elektryczną, rolety zewnętrzne oraz pomalowali ściany. Po zakończeniu prac remontowych sala została wyposażona w urządzenia do stymulacji polisensorycznej.

 

 

Jak powiedziała Anna Jung, pracownik Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie: –  Dzięki temu projektowi nasi podopieczni po raz pierwszy mają możliwość poddania się terapii polisensorycznej. Ten rodzaj stymulacji jest nieocenionym wkładem w ich rozwój. Wolontariusze, którzy włączyli się w projekt, byli bardzo energiczni, ale przede wszystkim empatyczni dla naszych podopiecznych. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu udało nam się sprawnie sfinalizować całe przedsięwzięcie. Takie osoby zawsze chcielibyśmy gościć w naszym Domu.

 

Projekt „U-czucie to życie” to jedna z inicjatyw wyłonionych w ramach „Wiosny z GE Volunteers” – corocznego konkursu na najlepsze projekty charytatywne, przeprowadzane w ramach wolontariatu pracowniczego Banku BPH. Autorzy najciekawszych inicjatyw otrzymują od banku granty umożliwiające ich realizację. W tym roku pracownicy centrali i oddziałów zgłosili aż 50 projektów, spośród których wybrano piętnaście inicjatyw w jedenastu miastach w Polsce.

W sumie w realizację projektów wolontariackich w ramach „Wiosny z GE Volunteers” zaangażuje się ponad 500 pracowników Banku BPH.

Źródło: Bank BPH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.