Wojciech Papierak wiceprezesem zarządu FM Banku PBP

Rada nadzorcza FM Banku PBP powołała dziś na stanowisko wiceprezesa zarządu Wojciecha Papieraka, który zajmie je 1 października 2013 r.

Wojciech Papierak będzie nadzorował Pion Bankowości Mikro Przedsiębiorstw.
 
– Wojciech Papierak ma wieloletnie doświadczenie w bankowości, wysokie kompetencje managerskie. Pracował w największych bankach w Polsce, ma doświadczenie zarówno w zarządzaniu biznesem, jak i operacjami. Bez wątpienia wzmocni zarząd FM Banku PBP S.A., a bank odniesie korzyści z jego wszechstronnej wiedzy – mówi Paweł Boksa, wiceprzewodniczący rady nadzorczej FM Banku PBP S.A.

Wojciech Papierak od lipca 2011 roku do 28 sierpnia tego roku był prezesem Polskiego Holdingu Nieruchomości. Wcześniej (lipiec 2008 – marzec 2011) był wiceprezesem zarządu PKO BP odpowiedzialnym za Obszar Rynku Detalicznego. Od listopada 2006 roku do czerwca 2008 roku był członkiem zarządu Nordea Bank Polska ds. operacji, logistyki i bezpieczeństwa. W latach 2002 – 2006 Wojciech Papierak pracował w Centrum Rozliczeń i Informacji CERI sp. z o.o., gdzie pełnił funkcję członka zarządu, dyrektora zarządzającego, a następnie prezesa zarządu, dyrektora generalnego. Wcześniej, od 2000 roku związany był z BRE Bankiem, zajmował tam stanowiska: dyrektora Departamentu Zarządzania Komercyjnego Bankowości Detalicznej oraz dyrektora Departamentu Wsparcia Operacyjnego Bankowości Detalicznej.

Doświadczenie w bankowości zdobywał ponadto w PKO BP, Powszechnym Banku Gospodarczym i Polskim Banku Inwestycyjnym.

Wojciech Papierak jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Źródło: FM Bank

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.