Idea Bank uruchomia kantor internetowy

  Idea Bank udostępnił w systemie bankowości internetowej Idea Cloud kantor walutowy. Z elektronicznej wymiany walut mogą korzystać zarówno przedsiębiorcy, jak też klienci detaliczni.

   

  W bankowości Idea Cloud pojawiła się nowa zakładka – „Kantor”. Jest rozwinięcie powoduje automatyczne przejście do platformy elektronicznej wymiany walut. Na platformie kwotowane są: euro, dolar, frank szwajcarski, funt brytyjski, korona norweska, korona czeska, korona duńska, lej rumuński oraz jen. Wraz z kursami krzyżowymi, kwotowane są sumie 24 pary walutowe.

   

   

  Żeby dokonać transakcji wymiany, należy wybrać parę walutową, rodzaj transakcji (kupno/sprzedaż), wpisać kwotę i zatwierdzić wybór. W przypadku podstawowych walut, czyli EUR, USD, CHF i GBP minimalna wartość transakcji dla przedsiębiorcy wynosi 250 jednostek danej waluty, a maksymalna – 100 tys. jednostek. Dla klientów detalicznych jest to odpowiednio: 125 jednostek i 50 tys. jednostek.

   

  – Nasze kwotowania są bardzo zbliżone do aktualnego kursu na rynku międzybankowym, a prezentowane spready minimalne – zapewnia Monika Chwiedziewicz, dyrektor zarządzająca, odpowiedzialna m.in. za rozwój bankowości transakcyjnej

   

  Prowadzenie kont walutowych w poszczególnych walutach, których posiadanie jest niezbędne do zawierania transakcji nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Idea Bank nie pobiera również od użytkowników Kantora opłat za dwa przelewy walutowe miesięcznie.

   

  Żeby aktywować usługę „Kantor walutowy” należy podpisać umowę w bankowości Idea Cloud. Zatwierdzenie regulaminu oraz umowy następuje po podaniu kodu sms. Osoby, które do tej pory nie były klientami Idea Banku, a chciałby skorzystać z usługi, muszą najpierw otworzyć rachunek w Idea Cloud.

   

  WB/PRNews.pl/Idea Bank

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.