Strona główna Wiadomości W ING rozszerzony zakres kredytów z gwarancją BGK

W ING rozszerzony zakres kredytów z gwarancją BGK

W ING rozszerzony zakres kredytów z gwarancją BGK

13 listopada br. ING Bank Śląski podpisał z BGK aneks rozszerzający Program gwarancji de minimis na kredyty inwestycyjne. Dotychczas takim zabezpieczeniem objęte były wyłącznie kredyty obrotowe. Oferta skierowana jest do małych i średnich przedsiębiorstw.


Od 15 marca br., ING Bank Śląski uczestniczy w rządowym programie wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw, w ramach którego oferowane są gwarancje Banku Gospodarstwa Krajowego. Jako jeden z pierwszych pięciu banków na rynku, ING Bank Śląski udzielał kredytów obrotowych z gwarancjami w ramach tzw. portfelowej linii gwarancyjnej de minimis (PLD). W wyniku podpisanej w dniu 13 listopada br., umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, do oferty banku dodano również kredyty inwestycyjne.

Warunki nowych gwarancji są następujące:

  • maksymalna kwota gwarancji to 3,5 mln zł do 60% kwoty kredytu,
  • maksymalny okres gwarancji to 99 miesięcy (okres kredytu plus trzy miesiące,
  • stawka prowizji na rzecz BGK za udzieloną gwarancję 0,5% w stosunku rocznym.

Proces udzielania gwarancji nie zmieni się – firma będzie mogła uzyskać gwarancję bezpośrednio w banku kredytującym, tj. w banku, w którym ubiega się o kredyt, na podstawie złożonego wniosku.

 

Oferta ING Banku Śląskiego skierowana jest do firm z sektora MŚP, posiadających zdolność kredytową i prowadzących pełną sprawozdawczość finansową (pełna rachunkowość). Wszystkie czynności związane z uzyskaniem kredytu oraz gwarancji można przeprowadzić bezpośrednio w ING Banku Śląskim.

 

Dotychczas ING Bank Śląski udzielił blisko 900 sztuk gwarancji na kwotę ponad 0,5 mld PLN.

Źródło: ING Bank Śląski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.