Strona główna Wiadomości W ING e-faktura na kliknięcie

W ING e-faktura na kliknięcie

W ING e-faktura na kliknięcie

ING Bank Śląski zaoferował klientom usługę ING e-faktura – System Dystrybucji i Płatności Faktur Elektronicznych – umożliwiającą wystawcom przesyłanie rachunków i faktur wraz z predefiniowanym przelewem bezpośrednio do systemów bankowości internetowej płatników. Dzięki nowemu rozwiązaniu odbiorcy faktur mogą uregulować należności jednym kliknięciem, bez konieczności wypełniania dodatkowych formularzy.

ING e-faktura to wygodne rozwiązanie, zarówno dla wystawców, jak i płatników. Usługa pozwala wyeliminować z obiegu papierowe faktury i rachunki, a dzięki bezpośredniemu powiązaniu z płatnością, usprawnia zarządzanie rozliczeniami firmy. Dokumenty są przesyłane bezpośrednio do systemów bankowości internetowej, nie tylko ING Banku Śląskiego, ale również  większości banków działających na polskim rynku. Wysyłka do innych banków niż ING odbywa się za pośrednictwem Krajowej Izby Rozliczeniowej poprzez system Invoobill, dla którego ING jest pośrednikiem technologicznym.

– Stworzyliśmy unikalne rozwiązanie, łączące dwa dotychczas odrębne procesy – wysyłki faktur i płatności za nie. ING e-faktura jest najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem tego typu na polskim rynku, co dodatkowo podkreśla innowacyjny charakter naszego banku. To kolejny element w tworzeniu najbardziej kompleksowej oferty usług dla firm na rynku – powiedział Michał Bolesławski, wiceprezes ING Banku Śląskiego.

– Zastosowanie nowego sposobu przesyłania  faktur pozwala naszym klientom ograniczyć koszty operacyjne obejmujące koszty papieru, druku oraz dystrybucji. Wzmocnione zostają relacje z klientami, a jednocześnie zwiększa się efektywność procesu ściągania należności – dodał M. Bolesławski.

Aby skorzystać z rozwiązania, wystarczy zawrzeć porozumienie z dostawcą danej usługi, czyli wyrazić zgodę na otrzymywanie faktur w formie elektronicznej – jako załączników do przelewów lub poleceń zapłaty. Płatnicy otrzymują faktury i rachunki w systemie bankowości internetowej, gdzie mogą je opłacić jednym kliknięciem, akceptując przelew utworzony na podstawie predefiniowanych danych. System Dystrybucji i Płatności Faktur Elektronicznych oferuje kompleksowe zarządzanie dystrybucją faktur poprzez pozyskiwanie zgód od płatników, wysyłanie powiadomień, odbiór informacji zwrotnej o fakturach i płatnościach. Dodatkowo usługa jest komplementarna z innymi produktami bankowymi dostępnymi w ING, takimi jak SIMP, polecenie zapłaty oraz przelewy.

Korzyści:

  • obniżenie kosztów dystrybucji dokumentów,
  • integracja faktury i płatności,
  • automatyczne generowanie przelewu na podstawie danych z faktury,
  • skrócony czas  spływu należności – faktura jest odbierana online, gotowa do opłacenia,
  • informacja zwrotna o statusie dokumentu i płatności,
  • „multiEBOK – jedno miejsce logowania” – e-faktury od wielu wystawców są dostępne w jednym systemie bankowości internetowej płatnika,
  • bezpieczne archiwum faktur.

Płatnicy korzystają z systemu bezpłatnie. Klienci detaliczni ING Banku znajdą usługę w ING BankOnLine w zakładce Przelewy/Moje faktury. Dla klientów korporacyjnych usługa jest dostępna w systemie bankowości internetowej ING BusinessOnLine, w zakładce Rozliczenia/Faktury elektroniczne.

Cena dla wystawców, podpisujących umowę z ING Bankiem Śląskim, jest indywidualnie negocjowana.

Źródło: ING Bank Śląski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.