Strona główna Wiadomości W FM Bank PBP dużo kredytów z gwarancjami de minimis

W FM Bank PBP dużo kredytów z gwarancjami de minimis

W FM Bank PBP dużo kredytów z gwarancjami de minimis

Od połowy lipca do końca września tego roku FM Bank PBP udzielił blisko 450 kredytów o wartości ponad 20 mln zł, które były objęte gwarancją de minimis.

FM Bank PBP 15 lipca tego roku wprowadził do swojej oferty kredyty dla przedsiębiorców z poręczeniem de minimis. – Zainteresowanie właścicieli mikro firm jest ogromne. Zależy im na tej gwarancji między innymi dlatego, że bank tym, którzy zdecydują się na tę formę zabezpieczenia obniża oprocentowanie – mówi Małgorzata Olczyk, odpowiedzialna w FM Banku PBP za poręczenia i gwarancje.

Średnia kwota kredytu z gwarancją de minimis udzielonego przez bank wynosi 48 tys. zł, a średnia długość takiego kredytu – 51 miesięcy (ponad 4 lata). Najczęściej na kredyt z poręczeniem de minimis decydują się przedsiębiorcy działający w branży sprzedaży detalicznej czy usługach. Na trzecim miejscu są firmy budowlane, na ostatnim gastronomia.

Ponad po połowa firm, która zdecydowała się na kredyt z poręczeniem działa od 2 do 10 lat. Najbardziej aktywni w kredytowaniu są przedsiębiorcy, którzy prowadzą firmę nie krócej niż 2 lata, ale nie dłużej niż 5 lat.

FM Bank PBP oferuje także przedsiębiorcom kredyty z poręczeniem JEREMIE oraz z poręczeniem Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego (EIF). Bank podpisał umowy w pięciu województwach, które zdecydowały się wprowadzić program JEREMIE (mazowieckie, dolnośląskie, łódzkie, pomorskie i zachodniopomorskie). –  Dzięki poręczeniu JEREMIE klienci mają możliwość otrzymania darmowego zabezpieczenia kredytu w wysokości do 80 proc. kapitału, bez konieczności ustanawiania zabezpieczenia na własnym majątku trwałym – mówi Małgorzata Olczyk.

Poręczenie EIF przeznaczone jest dla firm, które dopiero rozpoczynają działalność i potrzebują finansowania na rozwój swojej działalności . Dzięki tej formie zabezpieczenia Bank daje możliwość uzyskania finansowania młodym przedsiębiorcom, którzy nie posiadają wymaganej przez banki komercyjne historii kredytowej lub odpowiednich zabezpieczeń własnych.

Źródło: FM Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.