Strona główna Wiadomości W BOŚ ruszyły prace nad Ramową Strategią na lata 2016-2020

W BOŚ ruszyły prace nad Ramową Strategią na lata 2016-2020

W BOŚ ruszyły prace nad Ramową Strategią na lata 2016-2020

Zarząd Banku Ochrony Środowiska podjął decyzję o konieczności aktualizacji dotychczasowych dokumentów strategicznych Banku i przygotowaniu Ramowej Strategii BOŚ na lata 2016 – 2020.

 

Potrzeba pilnej aktualizacji strategii jest konsekwencją decyzji akcjonariuszy BOŚ, którzy podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia przyjęli harmonogram dokapitalizowania Spółki. Jej akceptacja przez Radę Nadzorczą powinna nastąpić w kwietniu, poprzedzając i stanowiąc podstawę decyzji akcjonariuszy o podwyższeniu kapitału Banku. Aktualizacja strategii zostanie również zaprezentowana rynkowi.


Zarząd BOŚ zapowiada konsultacje z głównymi akcjonariuszami. – Rozpoczynając partnerski dialog z właścicielami, wprowadzamy nową jakość w relacjach Banku z rynkiem. Podczas prac nad strategią będziemy dyskutować o najlepszych rozwiązaniach dla Banku, uwzględniając opinie interesariuszy – podkreśla Sławomir Zawadzki p.o. Prezesa BOŚ. – Wypracujemy takie rozwiązania, które potwierdzą inwestorom i klientom, że jesteśmy Bankiem, któremu warto ufać. Przygotowywana emisja akcji ma na celu pozyskanie środków na dalszy rozwój Banku
i realizację strategii BOŚ jako instytucji finansowej wspierającej ochronę środowiska
i zrównoważony rozwój, wpisując się – w zakresie kompetencji Banku – w projekty wspierające rozwój Polski – zapowiada Sławomir Zawadzki.

 

Dokapitalizowanie ma być przeprowadzone w drodze emisji prywatnej. Sfinalizowanie całego procesu zaplanowano na czerwiec 2016 r.

Line 3

Źródło: Bank Ochrony Środowiska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.