Strona główna Wiadomości Transakcje na rynku towarowym w PKO Banku Polskim

Transakcje na rynku towarowym w PKO Banku Polskim

Transakcje na rynku towarowym w PKO Banku Polskim

PKO Bank Polski od niedawna oferuje klientom korporacyjnym transakcje swapa towarowego. Jest to instrument finansowy dedykowany tym klientom, którzy w swojej podstawowej działalności narażeni są na ryzyko zmiany cen towarów.

Transakcja swapa towarowego jest to umowa między klientem a bankiem, określająca warunki wymiany płatności pomiędzy nimi. Pozwala to na zabezpieczenie działalności klienta przed niekorzystnym wpływem zmian rynkowych cen towarów na przyszłe transakcje handlowe. Klient narażony na zmiany ceny towarów, za pomocą transakcji swapa towarowego może zapewnić sobie stałą cenę zakupu lub sprzedaży towarów. Dzięki temu może aktywnie zarządzać ryzykiem finansowym w firmie. Transakcja ma charakter stricte finansowy i nie wiąże się z bezpośrednią wymianą towarów.

 

Oferta przygotowana została dla klientów korporacyjnych posiadających bądź chcących otworzyć rachunek bankowy w PKO Banku Polskim, którzy podpiszą umowę ramową w zakresie współpracy na rynku finansowym.

W ofercie banku w tej chwili znajdują się instrumenty zabezpieczające przed zmianami cen czterech podstawowych grup towarów: metali bazowych, metali szlachetnych, produktów rolnych i towarów ropopochodnych. Na stronie internetowej PKO Banku Polskiego dostępna jest szczegółowa Lista Towarów, na które zawierane są tego typu transakcje. Lista ta będzie stopniowo poszerzana. Planowane jest również wprowadzenie do oferty banku możliwości zakupu opcji na towary, dzięki czemu klienci będą mogli bardziej elastycznie planować swoje przyszłe przepływy pieniężne.

Wprowadzenie transakcji towarowych to kolejny krok mający na celu rozszerzenie oferty produktowej Departamentu Skarbu PKO Banku Polskiego. Stanowią one doskonałe uzupełnienie transakcji walutowych i transakcji na stopę procentową, które bank oferuje aktywnie swoim klientom już od wielu lat.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.