Strona główna Wiadomości Tomasz Bieske i Andrzej Lubowski w Radzie Nadzorczej FM Banku PBP

Tomasz Bieske i Andrzej Lubowski w Radzie Nadzorczej FM Banku PBP

Tomasz Bieske i Andrzej Lubowski w Radzie Nadzorczej FM Banku PBP

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy FM Banku PBP S.A. powołało do składu Rady Nadzorczej instytucji Tomasza Bieske i Andrzeja Lubowskiego.

 

Tomasz Bieske jest absolwentem ekonomii Uniwersytetu w Kolonii. Przez sześć lat pracował w centrali Dresdner Bank we Frankfurcie. Jego obowiązki obejmowały analizę kredytową klientów zagranicznych banku oraz negocjacje restrukturyzacji długów państw wschodnioeuropejskich i Ameryki Południowej. Przez ostatnie dwa lata pracy w banku zajmował się handlem długami zagranicznymi na rynku wtórnym. Po powrocie do Polski w 1990 r. Tomasz Bieske został dyrektorem Grupy Rynków Finansowych odpowiedzialnym za współpracę z klientami z sektora finansowego w firmie Andersen. Po połączeniu zespołów firm Andersen i Ernst & Young objął stanowisko dyrektora Grupy Rynków Finansowych, Audytu i Doradztwa Gospodarczego połączonej firmy. Z E&Y był związany do końca czerwca 2013 r.

 

Tomasz Bieske uczestniczył w większości najistotniejszych projektów na polskim rynku finansowym, m.in. w największym w polskiej bankowości połączeniu czterech banków państwowych w Grupę Pekao S.A. Kierował również pracami E&Y związanymi z przygotowaniem oferty publicznej PKO BP S.A i Kredyt Banku S.A. Był partnerem odpowiedzialnym za przejęcie przez Getin Bank Banku Przemysłowego w Łodzi i kolejnych przejęć dokonywanych przez Getin Holding. Kierował projektami zlecanymi przez NBP (m.in. badanie sprawozdań finansowych NBP za rok 2004-2006) i Ministerstwo Finansów (restrukturyzacja MF; audyt wykorzystania środków pomocowych programu Sapard, łącznie z przygotowaniem raportu niezależnego biegłego rewidenta dla Unii Europejskiej w celu przyznania akredytacji i uruchomienia tego programu). W jego gestii była także wycena akcji banków, przeprowadzanie due diligence banków na zlecenie inwestorów zagranicznych, jak również pozyskiwanie inwestorów dla instytucji finansowych działających w Polsce. Tomasz Bieske przeprowadził szereg sprzedaży bankowych portfeli kredytów nieregularnych firmom windykacyjnym. Jest autorem wielu publikacji dotyczących sektora bankowego i rynków finansowych.

 

Tomasz Bieske współpracuje od lat ze Związkiem Banków Polskich i Krajowym Związkiem Banków Spółdzielczych. W 2011 r. otrzymał złoty medal ZBP za udział w rozwoju bankowości w Polsce w latach 1991 – 2011. Posiada licencję polskiego biegłego rewidenta.

 

Andrzej Lubowski przez 20 lat pracował w amerykańskich firmach, głównie instytucjach finansowych. Zaczął w 1986 r. w  KAISER DEVELOPMENT (część Kaiser Aluminum & Chemicals). W 1987 r. został wiceprezydentem CITICORP, U.S. Consumer Banking Group, był odpowiedzialny za fuzje i przejęcia, planowanie i wprowadzanie nowych produktów bankowych. Negocjował z rządem USA przejęcia instytucji finansowych w Teksasie, Kalifornii, Arizonie, Utah i Newadzie. Przez następne trzy lata, od 1990 do 1993 r.  Andrzej Lubowski był wiceprezydentem Citibanku, F.S.B. w Kalifornii, gdzie nadzorował sieć dystrybucji, odpowiadał za planowanie, analizy ekonomiczne, oraz komórki jakości w organizacji 118 oddziałów. Restrukturyzował sieć detaliczną Citibanku w Kalifornii. Przez kolejne trzy lata, do 1996 r., był wiceprezydentem Citibanku, N.A. w Nowym Jorku. Kierował zespołem analityków i konsultantów, opiniował dla Komitetu Zarządzającego propozycje akwizycji i sprzedaży aktywów. Wprowadził do praktyki benchmarking i pilotował go w USA, Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej. Od 1996 r. do 2005 r. Andrzej Lubowski odpowiadał w VISA USA za planowanie i analizę rynku w największym systemie płatniczym na świecie (obroty 1,3 bln dolarów rocznie). Kierował zespołem, który rekomendował Radzie Nadzorczej VISA USA alokację środków w budżecie sięgającym 1,2 mld dolarów.

 

Andrzej Lubowski jest absolwentem Wydział Handlu Zagranicznego SGPiS, Studium Dziennikarskiego Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Mediów i Komunikacji Stanford University oraz University of California, Berkeley (studia MBA). Związany był także z Woodrow Wilson Center w Waszyngtonie. Jest autorem książek: „Kontuzjowane mocarstwo – siła i słabości Ameryki”, „Zbig. Człowiek, który podminował Kreml.”, „Świat 2040. Czy Zachód musi przegrać?”.

 

– Cieszymy się, że panowie Tomasz Bieske i Andrzej Lubowski dołączyli do składu Rady Nadzorczej FM Banku PBP S.A. Chcemy skorzystać z ich wiedzy oraz wieloletniego doświadczenia na rynkach finansowych, żeby rozwijać nasz bank – mówi Paweł Boksa, partner w Arbis Capital Partners, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej FM Banku PBP S.A.

 

Z dniem 17 października 2013 r. Leszek Wójtowicz złożył rezygnację z funkcji członka Rady Nadzorczej FM Banku PBP S.A.

Źródło: FM Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.