Strona główna Wiadomości Strukturyzowane certyfikaty depozytowe w Banku BPH

Strukturyzowane certyfikaty depozytowe w Banku BPH

Strukturyzowane certyfikaty depozytowe w Banku BPH

Bank BPH wprowadza do oferty nową 18-miesięczną lokatę inwestycyjną ze 100-proc. ochroną kapitału, z której zysk uzależniony jest od wyników Dow Jones Global Titans

– indeksu największych międzynarodowych spółek, takich jak m.in.: Apple, Google, Coca-Cola, Nestle czy Samsung. Zapisy w oddziałach Banku BPH potrwają do 9 sierpnia br.

 

Strukturyzowane certyfikaty depozytowe powiązane z indeksem Dow Jones Global Titans to produkt o 18-miesięcznym horyzoncie inwestycyjnym. Zysk z certyfikatów nie jest ograniczony z góry i uzależniony jest od uśrednionego wzrostu indeksu składającego się z akcji 50 międzynarodowych firm działających w różnych sektorach gospodarki, m.in.: General Electric, Apple, Google, IBM, Coca-Cola, PepsiCo, Toyota Motor, Microsoft i innych.

 

W dniu emisji zostanie wyznaczony początkowy poziom indeksu. W terminach: 6, 12 i 18 miesięcy po dniu emisji zostaną przeprowadzone obserwacje poziomu indeksu. Na podstawie wyników obserwacji, na koniec inwestycji, zostanie obliczony poziom końcowy oraz uśredniona stopa zwrotu. Oprocentowanie certyfikatów będzie równe uśrednionej stopie zwrotu z indeksu pomnożonej przez współczynnik partycypacji w wysokości od 45 do 55 proc. (wartość zostanie ustalona w dniu emisji, czyli 16.08.13 r.). Inwestycja jest w 100 proc. chroniona w dniu zapadalności, co oznacza, że niezależnie od scenariusza jej przebiegu, cały zainwestowany kapitał zostanie wypłacony klientom.

 

– Strukturyzowane certyfikaty depozytowe, powiązane z indeksem największych pod względem kapitalizacji międzynarodowych spółek, opracowaliśmy z myślą o klientach, którzy oczekują od inwestycji możliwości wypracowania zysku wyższego niż oferowany obecnie przez tradycyjne lokaty terminowe – mówi Jacek Ostas, Dyrektor Zarządzający Portfelem Produktów Strukturyzowanych w Banku BPH. – Jeśli w 1,5-rocznej perspektywie utrzymująca się od 2009 r. tendencja wzrostowa indeksu Dow Jones Global Titans zostanie zachowana, wówczas inwestycja przyniesie stopę zwrotu proporcjonalną do uśrednionego wzrostu indeksu – dodaje Ostas.

Podstawowe informacje
Strukturyzowane certyfikaty depozytowe powiązane z indeksem Dow Jones Global Titans
Forma prawnabankowe papiery wartościowe emitowane przez Bank BPH na podstawie Prawa bankowego
Nominał jednego SCD1 000 zł
Cena nabycia jednego SCD1 000 zł
Cena wykupu jednego SCD1 000 zł
Minimalna kwota inwestycji3 000 zł
Okres subskrypcji8 lipca – 9 sierpnia 2013 r.
(w trakcie subskrypcji środki nie są oprocentowane)
Opłata subskrypcyjnado 0,5%
Dzień emisji16 sierpnia 2013 r.
Dzień wykupu20 lutego 2015 r.
Gwarancja zwrotu zainwestowanego kapitału100% w dniu wykupu
Gwarancja kapitału w trakcie trwania inwestycji93% (wykup na rynku wtórnym)

Źródło: Bank BPH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.