Strukturyzowane certyfikaty depozytowe powiązane z ceną ropy w Banku BPH

Bank BPH wprowadził do oferty strukturyzowane certyfikaty depozytowe ze 100-proc. gwarancją kapitału w dniu zapadalności. Zysk z inwestycji uzależniony jest od notowań kontraktów terminowych na ropę Brent. Zapisy w oddziałach Banku BPH potrwają do 15 kwietnia.


Strukturyzowane certyfikaty depozytowe powiązane z kontraktami terminowymi na ropę Brent notowanymi na giełdzie ICE Futures Europe to produkt o 17-miesięcznym horyzoncie inwestycyjnym.

 

Potencjalny zysk z certyfikatów zależy od notowań kontraktów terminowych na ropę Brent. Jeśli w trakcie trwania inwestycji cena kontraktu nie przekroczy bariery ustalonej na poziomie 150 proc. jego ceny początkowej i na koniec okresu inwestycji będzie wyższa od poziomu początkowego, wówczas naliczone zostanie oprocentowanie, które będzie równe osiągniętej stopie zwrotu pomnożonej przez współczynnik partycypacji w wysokości od 70 do 90 proc. (jego wartość zostanie ustalona w dniu emisji, czyli 21 kwietnia 2016 r.).

 

Jeśli notowania kontraktów terminowych na ropę Brent w okresie inwestycji przekroczą poziom bariery, wówczas oprocentowanie w dniu zapadalności wyniesie 0 proc., a inwestorzy uzyskają zwrot kapitału. Inwestycja jest w 100 proc. chroniona w dniu zapadalności, co oznacza, że niezależnie od scenariusza jej przebiegu, zainwestowany kapitał zostanie wypłacony klientom na koniec inwestycji.

 

– Po silnej przecenie ceny ropy z perspektywy historycznej są relatywnie niskie. Ich ewentualny powrót do średnich poziomów z ostatnich lat może dać szansę na atrakcyjną stopę zwrotu z inwestycji – mówi Jacek Ostas, dyrektor zarządzający portfelem produktów strukturyzowanych w Banku BPH.

 

Zapisy na strukturyzowane certyfikaty depozytowe są przyjmowane do 15 kwietnia w oddziałach Banku BPH na terenie całego kraju.

Źródło: Bank BPH

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.