Strona główna Wiadomości Strukturyzowane certyfikaty depozytowe na DAX w Banku BPH

Strukturyzowane certyfikaty depozytowe na DAX w Banku BPH

Strukturyzowane certyfikaty depozytowe na DAX w Banku BPH

Bank BPH wprowadza do oferty 18-miesięczną lokatę inwestycyjną ze 100-proc. ochroną kapitału, z której zysk uzależniony jest od wyników DAX – indeksu 30 największych niemieckich spółek, takich jak Adidas, BMW, BASF i Daimler. Zapisy w oddziałach Banku BPH potrwają do 25 października br.

 

Strukturyzowane certyfikaty depozytowe powiązane z indeksem niemieckich spółek DAX to produkt o 18-miesięcznym horyzoncie inwestycyjnym. Zysk z certyfikatów nie jest ograniczony z góry i jest uzależniony od uśrednionego wzrostu indeksu akcji 30 największych spółek niemieckiego rynku kapitałowego: Adidas, BASF, Bayer, Daimler, Henkel, Siemens i innych.

 

W dniu emisji zostanie wyznaczony początkowy poziom indeksu. W terminach: 6, 12 i 18 miesięcy po dniu emisji zostaną przeprowadzone obserwacje jego poziomu. Na podstawie ich wyników, na koniec inwestycji, zostanie obliczony poziom końcowy oraz uśredniona stopa zwrotu. Oprocentowanie certyfikatów będzie równe uśrednionej stopie zwrotu z indeksu DAX pomnożonej przez współczynnik partycypacji w wysokości od 40 do 50 proc. (wartość zostanie ustalona w dniu emisji, czyli 31.10.13 r.). Inwestycja jest w 100 proc. chroniona w dniu zapadalności, co oznacza, że niezależnie od scenariusza jej przebiegu, cały zainwestowany kapitał zostanie wypłacony klientom.

 

– Stopniowa poprawa koniunktury gospodarczej w Europie, na która zdają się wskazywać dane ekonomiczne z ostatnich miesięcy, powinna sprzyjać kontynuowaniu tendencji wzrostowej panującej na niemieckim rynku akcji. W takim scenariuszu inwestycja w certyfikaty depozytowe powiązane z indeksem DAX przyniesie stopę zwrotu proporcjonalną do jego uśrednionego wzrostu – mówi Jacek Ostas, dyrektor zarządzający portfelem produktów strukturyzowanych w Banku BPH.

 

Podstawowe informacje

Strukturyzowane certyfikaty depozytowe powiązane z indeksem DAX
Forma prawna

 

bankowe papiery wartościowe emitowane przez Bank BPH na podstawie Prawa bankowego
Nominał jednego SCD1 000 zł
Cena nabycia jednego SCD1 000 zł
Cena wykupu jednego SCD1 000 zł
Minimalna kwota inwestycji3 000 zł
Okres subskrypcji30 września – 25 października 2013 r.
(w trakcie subskrypcji środki nie są oprocentowane)
Opłata subskrypcyjnado 0,5%
Dzień emisji31 października 2013 r.
Dzień wykupu5 maja 2015 r.
Gwarancja zwrotu zainwestowanego kapitału100% w dniu wykupu
Gwarancja kapitału w trakcie trwania inwestycji93% (wykup na rynku wtórnym)

Źródło: Bank BPH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.