Strona główna Wiadomości Statuetka Złoty Bankier dla płatności mobilnych PeoPay HCE

Statuetka Złoty Bankier dla płatności mobilnych PeoPay HCE

Statuetka Złoty Bankier dla płatności mobilnych PeoPay HCE

Aplikacja płatności mobilnych PeoPay HCE Banku Pekao okrzyknięta innowacją finansową roku 2014 w plebiscycie Złoty Bankier. W marcu br. liczba transakcji zbliżeniowych PeoPay HCE wzrosła o 25% w ujęciu miesięcznym.


W grudniu 2014 r. Bank Pekao jako pierwszy bank w Polsce oraz pierwszy wśród największych banków europejskich, wprowadził płatności zbliżeniowe smartfonem w technologii HCE. Nowe rozwiązanie stwarza możliwość realizacji płatności przy pomocy smartfonu z zainstalowaną aplikacją PeoPay we wszystkich terminalach z funkcją zbliżeniową.

 

Jako pierwsi w kraju i pierwsi wśród największych banków europejskich zaoferowaliśmy użytkownikom smarfonów możliwość płacenia zbliżeniowo przy pomocy aplikacji PeoPay. Po kilku miesiącach od wdrożenia technologii, widzimy, że nowy sposób płatności podoba się płacącym. Jest wygodny w użytkowaniu, a przede wszystkim powszechnie akceptowany. Już połowa płatności wykonywanych smartfonami z aplikacją PeoPay, to płatności zbliżeniowe, a z miesiąca na miesiąc ich liczba zdecydowanie rośnie. W marcu było ich o 25% więcej niż w lutym – mówi Bartosz Zborowski, Dyrektor Biura Projektów Strategicznych w Banku Pekao.

W tym roku, to już druga nagroda Bankiera.pl dla rozwiązań mobilnych Banku Pekao.

Aplikacja PeoPay skierowana jest do użytkowników smartfonów i nie wymaga posiadania rachunku osobistego w Banku Pekao.


dostarczył infoWire.pl

Źródło: Bank Pekao SA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.