Strona głównaWiadomościSławy analizy technicznej

Sławy analizy technicznej

analiza-technicznaAnaliza techniczna zawdzięcza swój obecny kształt i sposób wykonywania wielu osobom, gdyż teorie zmieniały się na przestrzeni lat. Inwestorzy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę na Forex warto, aby znali początki analizy, którą sami już wkrótce będą stosować.

Analiza techniczna zmieniała swoje teorie przez lata, jednak kilka osób szczególnie mocno wpłynęło na jej rozwój i obecny kształt. Jeżeli stosujesz lub zamierzasz używać do swoich spekulacji analizy technicznej, poznaj jej twórców i zobacz jak się zmieniała.

Warto poznać nazwiska takie jak:

  1. Welles Wilder, który wymyślił i wdrożył do stosowania wskaźnik RSI. Studiował Inżynierię Mechaniczną, lecz po ukończeniu studiów i krótkim epizodzie pracy w zawodzie zajął się działalnością na arenie biznesowej, gdzie handlował surowcami. Pierwsze inwestycje dały początek badaniom nad systemem inwestowania i nad tym jak analiza techniczna wpływa na strategie inwestycyjne.
  2. John Bollinger, który jak samo jego nazwisko wskazuje jest autorem Wstęgi Bollingera. Analiza techniczna i prace nad nią przyniosły mu mnóstwo nagród i odznaczeń.
    William Gann, który od wczesnych lat młodości pracował na Wall Strett. Praca ta dała mu podstawy do rozbudowania szerokiego hobby – prognozowania zmian na rynku zarówno akcji, jak i surowców. Skupiał się w swoich dociekaniach na wykresach i ich sposobach odczytywania. Był swego rodzaju geniuszem, który przewidział m. in. każdego po kolei prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz zaprognozował podczas II wojny światowej atak Japonii na USA.
  3. Leonardo Fibonacci jest odkrywcą ciągu liczb, stosowanych na rynkach finansowych do dnia dzisiejszego – ciągu, gdzie każda następna liczba jest sumą dwóch poprzednich. Można rzec, że analiza techniczna w dzisiejszej formie wiele mu zawdzięcza.
    Charles Dow, jeden z największych twórców analizy technicznej. Był założycielem spółki, która dostarczała informacji finansowych do spółek, które pracowały na Wall Strett. Prowadził wiele badań rynku, z czego powstały m.in. teorie trendu, jego typy i fazy, które funkcjonują do dziś. Poza tym jest twórcą teorii Dow’a, która z samego rynku papierów wartościowych została przeniesiona na inne rynki i obowiązuje także do dziś w analizie technicznej.
  4. Ralph N. Elliott, od młodości lubił wykonywać analizy finansowe. Jego badania zaowocowały teorią fal Elliota, którą analiza techniczna wykorzystuje do dziś jako jedną z teorii.

Analiza techniczna to skomplikowane narzędzie analityczne, jednak mogą się go nauczyć nawet laicy. Obecnie, gdy mamy dostęp do wszelkich źródeł, a także do szkoleń online dla inwestorów nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie poznać jej działanie i nauczyć się wykonywania. Ważne, aby uczyć się krok po kroku jej zasad, by w przyszłości dzięki niej minimalizować ryzyko strat i zarabiać.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular