Strona główna Wiadomości SK bank otworzył oddział w Częstochowie

SK bank otworzył oddział w Częstochowie

SK bank otworzył oddział w Częstochowie

W obecności licznie zaproszonych gości został oficjalnie otwarty oddział SK banku – w Częstochowie. Największy bank spółdzielczy w Polsce ciągle się rozwija, tworząc swoje placówki w kolejnych miastach.

 

W sobotę 16 października w przestronnym, nowoczesnym oddziale SK banku w Częstochowie zjawiło się wielu szacownych gości. Wśród nich można było dostrzec posłów na sejm Jadwigę Wiśniewską, Marka Balta, Jacka Kasprzyka, byłego wiceministra zdrowia Marka Grabowskiego, zastępcę Prezydenta Częstochowy Mirosława Soboraka, prezydenta Zawiercia Ryszarda Macha, przedstawicieli okolicznych gmin, bankowości spółdzielczej, duchowieństwa, lokalnych mediów a także pierwsi klienci tego oddziału. Bez przesady można powiedzieć, że lokal przy Alei Najświętszej Maryi Panny 43 pękał w szwach.

 

Gości przywitał prezes SK banku Jan Bajno – Otwarcie nowego oddziału to jak narodziny nowego dziecka. I jesteśmy szczęśliwi, że tak wiele osób jest przy tych narodzinach obecnych – powiedział.

 

Następnie wiceprezes Elżbieta Kubuj przypomniała o tradycji spółdzielczej SK banku, jego polskich korzeniach i w 100 procentach rodzimym kapitale. Do tego właśnie nawiązywały barwy trójkolorowej wstęgi, której przecięcie symbolizowało otwarcie oddziału. Biel i czerwień to oczywiste wskazanie polskich korzeni, z kolei zieleń to tradycyjny kolor spółdzielczości. Lokal poświęcili ks. Stanisław Gębka, proboszcz Archikatedry Częstochowskiej, duszpasterz bankowców, ks. Ryszard Umański oraz ks. dr Henryk Niemiec z parafii pw. Andrzeja Boboli w Zawierciu-Marciszowie.

 

Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście, m.in. wiceminister Marek Grabowski podkreślając wagę bankowości spółdzielczej w rozwoju naszego kraju, gratulując SK bankowi dynamicznego rozwoju i składając serdeczne życzenia dalszych sukcesów.

 

Oddział SK banku w Częstochowie rozpoczął działalność na początku października wraz z czterema innymi nowymi placówkami SK banku w województwie śląskim. Oficjalne otwarto je trochę później: 2.10 w Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej, 9.10 w Bytomiu i Gliwicach i jako ostatnią właśnie tę w Częstochowie. Oznacza to, że obecnie SK bank dysponuje łącznie 37 placówkami w 24 miejscowościach w województwach mazowieckim i śląskim.

 

Źródło: SK bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.