Strona główna Wiadomości Santander Orchestra – nowa szansa dla młodych muzyków

Santander Orchestra – nowa szansa dla młodych muzyków

Santander Orchestra – nowa szansa dla młodych muzyków

 W Polsce startuje pierwsza edycja unikatowego projektu kulturalnego – Santander Orchestra – skierowanego do młodych muzyków, studentów uczelni artystycznych. Już pod koniec roku orkiestra ta wyruszy w tournée pod batutą światowej sławy dyrygentów, Johna Axelroda i Maestro Krzysztofa Pendereckiego.


Projekt będzie realizowany przez Bank Zachodni WBK i MyWay Fundacja Nowych Talentów wspólnie z Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Studenci będą doskonalić swój warsztat i przygotowywać się do trasy koncertowej pod okiem Johna Axelroda i tutorów – uznanych w Polsce i za granicą muzyków i wykładowców. Warsztaty będą odbywały się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Dodatkowo młodzi muzycy będą uczestniczyć w sesji coachingowej, zdobywać wiedzę z dziedzin takich jak: autoprezentacja, komunikacja medialna, finanse i prawo autorskie. Takie wsparcie to niezwykła szansa na zdobycie nowych doświadczeń i pracy w zupełnie w innym środowisku niż warunki, jakie daje praca w orkiestrze na uczelni.

 

Aby znaleźć się w szeregach Santander Orchestry należy zarejestrować się na stronie projektu www.santanderorchestra.com. Już wkrótce pojawią się na niej informacje o utworach, które należy przygotować, nagrać, a następnie przesłać za pomocą formularza online. Jury, czyli wybrani członkowie Rady Orkiestry, wybierze najlepszych kandydatów i poinformuje ich drogą mailową. Rekrutacja trwać będzie do 31 sierpnia 2015 r. Młodzi muzycy wyłonieni w procesie rekrutacji, zagrają w orkiestrze podczas tournée na przełomie listopada i grudnia 2015 r. w Lusławicach, Wrocławiu, Katowicach, Warszawie i Gdańsku.

 

Kierujemy nasze zaproszenie przede wszystkim do studentów, którzy myślą o karierze muzyków orkiestrowych. To wyjątkowa szansa, jakiej nie było do tej pory w Polsce. Nie można też nie wspomnieć, że będzie to dla studentów projekt całkowicie bezpłatny. Liczy się talent i zaangażowanie, mamy więc nadzieję, że zgłoszą się do nas najlepsi z najlepszych –mówi Adam Balas, Przewodniczący Rady Orkiestry.


Pomysł założenia orkiestry dla młodych muzyków narodził się w tym samym czasie, choć zupełnie niezależnie, w Fundacji MyWay i Banku Zachodnim WBK. – Od lat swoją działalnością udowadniamy, że sztuka jest jedną z tych sfer życia społecznego, która potrzebuje wyjątkowego wsparcia. Tworząc projekt Santander Orchestra chcemy pomóc młodym polskim muzykom w zdobywaniu doświadczenia zawodowego, budowaniu kariery. I jednocześnie po raz kolejny podkreślić, jak ważna jest rola biznesowego mecenatu nad kulturą – mówi Katarzyna Meissner, manager ds. public relations w Banku Zachodnim WBK.

 

Projekt będzie realizowany przez Bank Zachodni WBK i MyWay Fundacja Nowych Talentów wspólnie z Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Więcej informacji na temat Santander Orchestry można znaleźć na stronie internetowej i Facebooku:

www.santanderorchestra.com

www.facebook.com/SantanderOrchestra

Źródło: BZ WBK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.