Strona główna Wiadomości Ruszyła sprzedaż gwarancji COSME w PKO Banku Polskim

Ruszyła sprzedaż gwarancji COSME w PKO Banku Polskim

Ruszyła sprzedaż gwarancji COSME w PKO Banku Polskim

Możliwość łatwego zabezpieczania spłaty aż do 80% kredytu obrotowego, pożyczki lub kredytu inwestycyjnego, niska prowizja i proste formalności przy składaniu wniosku. To największe zalety gwarancji spłaty kredytów dla małych i średnich firm w ramach programu COSME. Od dziś kredyty i pożyczki z gwarancjami COSME są dostępne dla klientów PKO Banku Polskiego.

COSME to program Unii Europejskiej na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw oraz małych i średnich firm, przewidziany na lata 2014–2020, z całkowitym budżetem na poziomie 2,3 mld euro. Jednym z jego głównych celów jest pobudzenie akcji kredytowej i inwestycji kapitałowych dla MŚP w Europie. Wspiera także gwarancje oraz regwarancje na rzecz instytucji finansowych w celu udzielenia im pomocy w zwiększeniu akcji kredytowej. Z gwarancji COSME mogą skorzystać mali i średni przedsiębiorcy, a także rolnicy, którzy nie posiadają wystarczającego zabezpieczenia kredytu lub pożyczki.W listopadzie ub. roku PKO Bank Polski zawarł z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę dotyczącą udziału w programie.

– Gwarancje BGK udzielane w ramach programu COSME są elastycznym i atrakcyjnym instrumentem wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorców. Jestem przekonana, że pobudzą te firmy do wzrostu oraz tworzenia nowych miejsc pracy – podkreśla Agnieszka Wardak, dyrektor Departamentu Klientów Małych i Średnich Przedsiębiorstw w PKO Banku Polskim.

Gwarancje BGK w ramach programu COSME w PKO Banku Polskim zabezpieczą spłatę 80% wartości kredytu obrotowego, pożyczki lub kredytu inwestycyjnego, przy czym maksymalna kwota kredytu lub pożyczki nie może przekroczyć 600 tys. zł. Maksymalny okres gwarancji to 27 miesięcy dla kredytów obrotowych i pożyczek oraz 99 miesięcy dla kredytów inwestycyjnych. Zachętą dla przedsiębiorców jest brak konieczności ustanawiania zabezpieczenia rzeczowego, niska prowizja za udzielenie gwarancji – 1% w skali roku – oraz uproszczone procedury. Wniosek o udzielenie gwarancji bank przyjmie w momencie składania wniosku kredytowego.

Informacje o gwarancji w ramach programu COSME są dostępne na stronie internetowej PKO Banku Polskiego www.pkobp.pl oraz Banku Gospodarstwa Krajowego www.bgk.pl. Wnioski o udzielenie gwarancji można składać we wszystkich oddziałach PKO Banku Polskiego prowadzących obsługę małych i średnich firm.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.