Strona główna Wiadomości Rusza subskrypcja DuoProfit – nowej struktury BNP Paribas Banku

Rusza subskrypcja DuoProfit – nowej struktury BNP Paribas Banku

Rusza subskrypcja DuoProfit – nowej struktury BNP Paribas Banku

28 października rozpoczyna się subskrypcja nowego 2-letniego produktu strukturyzowanego DuoProfit, przygotowanego przez BNP Paribas Bank Polska we współpracy z Open Life Towarzystwo Ubezpieczeń Życie SA.

 

Produkt oparty jest o średnie kursy NBP dwóch par walutowych: EUR/PLN oraz USD/PLN. Minimalna wpłata to 1000 zł, a potencjalny zwrot z produktu po okresie ubezpieczenia może wynieść aż 11 proc przed opodatkowaniem.

DuoProfit to najnowsza propozycja BNP Paribas Banku dla osób poszukujących możliwości zysku wyższego od oprocentowania lokat standardowych. Produkt w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym oparty jest o kursy średnie NBP dwóch par walutowych: EUR/PLN oraz USD/PLN z dwoma rocznymi okresami obserwacji. Kupon o wartości 5,50 proc jest naliczany za każdy roczny okres obserwacji, w którym kursy EUR/PLN i USD/PLN łącznie pozostają w określonym przedziale.

Najważniejsze cechy produktu to brak opłaty wstępnej i niska minimalna kwota inwestycji – już od 1000 zł. Dzięki DuoProfit zwrot z inwestycji może wynieść po okresie ubezpieczenia nawet 11 proc. (zysk podlega opodatkowaniu z tytułu podatku od zysków kapitałowych). Celem inwestycyjnym jest ochrona kapitału na zakończenie okresu ubezpieczenia, który trwa tylko 2 lata. Dzięki regularnej miesięcznej wycenie udziałów jednostkowych UFK, możliwe jest śledzenie bieżącej wartości inwestycji. Dodatkowo klienci mają możliwość skorzystania w okresie subskrypcji z lokaty pomostowej o oprocentowaniu 2,60 proc w skali roku.

W przypadku wycofania wpłaconych środków przed końcem okresu ubezpieczenia ubezpieczony musi się liczyć z ryzykiem utraty części składki jednorazowej zaalokowanej w Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy.

DuoProfit skierowany jest do osób fizycznych posiadających rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy oraz gotowych na ulokowanie środków w pełnym wymiarze czasu trwania ubezpieczenia – 2 lata. Ubezpieczenie wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym i opłatami określonymi w dokumentacji produktowej (Warunkach Ubezpieczenia, Regulaminie Funduszu i Tabelą Opłat i Limitów), z którą należy się zapoznać przed złożeniem deklaracji zgody.

Produkt DuoProfit będzie dostępny we wszystkich oddziałach BNP Paribas Banku Polska. Subskrypcja potrwa przez 5 tygodni, czyli do 29 listopada 2013 r.

Źródło: BNP Paribas Bank Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.