Strona główna Wiadomości Rusza konkurs w ramach gry inwestycyjnej "Pierwszy Milion"

Rusza konkurs w ramach gry inwestycyjnej "Pierwszy Milion"

Rusza konkurs w ramach gry inwestycyjnej "Pierwszy Milion"

Od 18 listopada do 1 grudnia 2013 trwa konkurs w ramach internetowej gry edukacyjnej „Pierwszy Milion”, mającej na celu wyrobienie dobrych nawyków w zarządzaniu finansami osobistymi.Konkurs organizowany jest pod patronatem programu Ministerstwa SkarbuPaństwa „Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie”.

 

„Pierwszy Milion” to internetowa gra symulacyjna, w której zadaniem gracza jest zdobycie wirtualnego pierwszego miliona poprzez podejmowanie różnorodnych decyzji inwestycyjnych i życiowych. Udział w konkursie jest możliwy po zarejestrowaniu się na stronie www.1milion.edu.pl. Gra kładzie duży nacisk na odtworzenie realiów rynkowych. Użytkownik może korzystać z lokat bankowych, ma możliwość inwestowania w akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne, surowce, a nawet rynek nieruchomości. Dzięki grze nabywa praktycznych umiejętności: uczy się zarządzania własnym budżetem, konstruowania strategii inwestycyjnych, a także oceny akceptowalnego poziomu ryzyka.

 

Podczas rozgrywki gracz wciela się w jedną z czterech dostępnych postaci. Rozpoczynając wirtualne życie stoi u progu zawodowej kariery, podejmuje pierwszą pracę i próbuje pomnażać samodzielnie zarobione pieniądze. Oprócz trafnych inwestycji musi jednak również dbać o standard życia, realizację potrzeb konsumpcyjnych i ciągłe podnoszenie kwalifikacji. Rozbudowany scenariusz gry pozwala na symulację prawdziwego życia z uwzględnieniem takich aspektów jak rosnące koszty czy nieprzewidziane zdarzenia.

 

Celem gry „Pierwszy Milion” jest wyrobienie dobrych nawyków w zarządzaniu finansami osobistymi. Twórcą gry jest Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, lider edukacji finansowej w Polsce. Rozpoczęty 18 listopada konkurs realizowany jest pod patronatem programu Ministerstwa Skarbu Państwa „Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie”, który ma na celu budowanie zaufania społecznego do rynku kapitałowego oraz zwiększenie zaangażowania inwestorów indywidualnych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Dla zwycięzców, którym uda się zdobyć „Pierwszy Milion” w jak najmniejszej liczbie tur, przewidziano atrakcyjne nagrody.

 

Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy

Źródło: Citi Handlowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.