Strona główna Wiadomości "Nowy Rok z Euro" i "Świętuj z Frankiem" w noworocznej ofercie Raiffeisen Polbank

"Nowy Rok z Euro" i "Świętuj z Frankiem" w noworocznej ofercie Raiffeisen Polbank

"Nowy Rok z Euro" i "Świętuj z Frankiem" w noworocznej ofercie Raiffeisen Polbank

Do 31 stycznia 2014 roku Raiffeisen Polbank prowadzi subskrypcję na dwie nowe lokaty inwestycyjne „Nowy Rok z Euro” oraz „Świętuj z Frankiem”. Lokaty gwarantują ochronę kapitału na poziomie 100% w dacie zapadalności i dają możliwość osiągnięcia zysku wyższego niż na standardowych lokatach terminowych. Produkty różnią się od siebie nie tylko instrumentem bazowym, okresem inwestycji, ale również szczegółami warunkującymi wypłatę kuponów z zyskiem. Zapadają odpowiednio w terminie 4 sierpnia 2014 r. oraz 3 lutego 2015 r.

 

„Nowy Rok z Euro” to lokata 6-miesięczna, która oferuje możliwość wypłaty kuponu z zyskiem w wysokości 8% w skali roku. Warunkiem wypłaty zysku jest umocnienie się złotego względem euro w dniu 31 lipca 2014 r. w stosunku do kursu, który zostanie ustalony 3 lutego 2014 roku. Jeśli o godz. 11.00, 31 lipca 2014 r. kurs euro będzie słabszy o więcej niż 15 groszy względem kursu początkowego, klient otrzyma100% kwoty lokaty oraz odsetki w wysokości 8% w skali roku. Jeżeli powyższy warunek nie zostanie spełniony, czyli kurs euro spadnie o dokładnie 15 groszy lub mniej, klient otrzyma jedynie zwrot wpłaconego kapitału.

 

Lokata „Świętuj z Frankiem” również oferuje możliwość wypłaty kuponu w wysokości 8% w skali roku. Warunkiem wypłaty zysku jest umocnienie się złotego względem franka szwajcarskiego w dniu 30 stycznia 2015 r. w stosunku do kursu, który zostanie ustalony 3 lutego 2014 roku. Jeśli o godz. 11.00, 30 stycznia 2015 r. kurs franka będzie słabszy o więcej niż 25 groszy względem kursu początkowego, klient otrzyma100% kwoty lokaty oraz odsetki w wysokości 8% w skali roku. Jeżeli powyższy warunek nie zostanie spełniony, klient otrzyma 100% kwoty lokaty bez odsetek.

 

Za inwestycją w lokaty „Nowy Rok z Euro” oraz „Świętuj z Frankiem” przemawiają coraz lepsze dane makroekonomiczne napływające z polskiej gospodarki oraz wzrost w 2014 r oczekiwań na początek cyklu podwyżek stóp procentowych. To może okazać się korzystne dla polskiej waluty i zwiększyć apetyt na złotego, a tym samym sprzyjać spadkom kursu euro i franka szwajcarskiego. Dalsza poprawa sytuacji gospodarczej w strefie euro także sprzyja nastrojom inwestycyjnym i ożywieniu w polskiej gospodarce, przekładając się na wzrost wartości polskiej waluty” – mówi Dorota Strauch, analityk rynków finansowych zRaiffeisen Polbank.

 

Minimalna kwota, którą można zainwestować w lokaty „Nowy Rok z Euro” lub „Świętuj z Frankiem”, to 5 000 zł. Oprocentowanie środków w okresie subskrypcji wynosi 2,58% w skali roku. Opłata za zerwanie lokat przed terminem to maksymalnie 2,10% zainwestowanego kapitału dla lokaty „Nowy Rok z Euro” oraz 3,90% zainwestowanego kapitału dla lokaty „Świętuj z Frankiem”. Bank pobiera i odprowadza podatek od zysków kapitałowych w wysokości 19%. Klient nie ma obowiązku wykazywania tego dochodu w PIT.

Źródło: Raiffeisen Polbank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.