Strona główna Wiadomości Program Praktyk Letnich w Citi

Program Praktyk Letnich w Citi

Program Praktyk Letnich w Citi

W piątek, 14 września zakończyła się osiemnasta edycja Programu Praktyk Letnich w Citi Handlowy i Citi Service Center. W tym roku z prawie 2000 zainteresowanych, którzy przysłali swoje aplikacje, na program zakwalifikowało się 148 studentów.

 

Podczas 2,5 miesięcznej pracy uczestnicy Programu Praktyk Letnich zrealizowali szereg projektów biznesowych, zdobyli wiedzę na temat zarządzania i pracy w międzynarodowym środowisku, rozwinęli swoje umiejętności na specjalnie przygotowanych dla nich szkoleniach. Wszyscy praktykanci mieli też możliwość poznania jak działa wolontariat pracując na rzecz ogniska wychowawczego „Świder” w Otwocku. Dla wielu Program Praktyk Letnich, to początek kariery w międzynarodowej organizacji.

 

Program Praktyk Letnich to ogromna szansa dla studentów na zdobycie doświadczenia i przygotowania się do przyszłej pracy. W trakcie trwania praktyk studenci realizują wiele projektów nie tylko o charakterze lokalnym, ale też międzynarodowym. Tym samym mają okazję pracować np. z kolegami z różnych oddziałów Citi na świecie. To szansa na poznanie wymagań, jakie stawia międzynarodowa korporacja, ale też konkurencyjny dzisiaj już globalny rynek pracy– mówi Joanna Grzeszkowska odpowiedzialna za Program w Citi Handlowy i Citi Service Center.

 

Citi Handlowy jako część globalnej grupy Citi, oferuje wchodzącym na rynek pracy młodym ludziom wyjątkowe możliwości rozwoju zarówno w kraju, jak i za granicą. Nasz Program Praktyk Letnich to dla studentów nie tylko pomysł na wakacje, ale przede wszystkim dobry punkt startowy dla przyszłej kariery. Dla nas to świetna okazja dla znalezienia młodych talentów.

 

W tym roku już ponad 20 tegorocznych praktykantów pozostało z nami. Wielu jeszcze jest w trakcie rekrutacji na stanowiska specjalistyczne w Citi Service Center. Wierzę przy tym, że nasi praktykanci, którzy w tym roku będą kończyć studia dołączą właśnie do naszej firmy. Na wielu z nich bardzo czekamy – przekonuje Joanna Grzeszkowska.

W ramach Programu studenci mają okazję uczestniczyć także w pozabiznesowych inicjatywach takich jak np. konkurs na nakręcenie filmu z praktyk.

 

Studenci wykazali się dużą pomysłowością. Telefon komórkowy z funkcją nagrywania filmów, chęci i kilka pomysłów wystarczyło, aby wziąć udział w konkursie. W filmie starałem się uchwycić różne aspekty praktyk, czyli dzień z wolontariatem przy Fundacji Kronenberga, wewnętrzne targi pracy przygotowane specjalnie dla praktykantów oraz integrację po pracy– mówi Maciej Derek jeden z praktykantów, nagrodzony w konkursie. Na YouTube znaleźć można film promujący Program Praktyk Letnich, który przygotowany został właśnie z materiałów nadesłanych przez praktykantów.

Źródło: Citi Handlowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.