Strona główna Wiadomości Prezes Idea Banku Wizjonerem 2013 roku

Prezes Idea Banku Wizjonerem 2013 roku

Prezes Idea Banku Wizjonerem 2013 roku

Prezes Idea Banku otrzymał prestiżowy tytuł „Wizjonera 2013” nadawany przez „Dziennik Gazetę Prawną”. Kapituła konkursu nagrodziła Jarosława Augustyniaka m.in. za stworzenie nowej kategorii biznesowej: private bankingu opartego o rynek nieruchomości, czyli Lion’s Banku.

– Ludzie biznesu z wizją (…) potrzebują, żeby stawiać ich na piedestale. Zwłaszcza tacy, którzy potrafią przekuć własne marzenia w rzeczywistość i uzyskać wzrost wartości firmy – powiedziała Jadwiga Sztabińska, redaktor naczelna „Dziennika Gazety Prawnej” podczas gali wręczenia Wizjonerów. Gala obyła się w Sopocie i była elementem Europejskiego Forum Nowych Idei.

Jarosław Augustyniak otrzymał tytuł Wizjonera za tworzenie nowych kategorii biznesowych w Polsce. Swoje pomysły realizuje dzięki współpracy z dr. Leszkiem Czarneckim. Najnowszą koncepcją biznesową prezesa Idea Banku, wcieloną w życie w 2013 roku, jest private banking oparty o rynek nieruchomości. Prezes Idea Banku stworzył ten model czerpiąc ze swoich poprzednich doświadczeń, m.in. budowy pierwszego w Polsce samodzielnego private bankingu (jest twórcą Noble Banku) oraz największego pośrednika na rynku nieruchomości (jest twórcą Home Brokera). Kapituła konkursu nagrodziła też Jarosława Augustyniaka za inne dokonania, w tym stworzenie i rozwijanie z sukcesem samodzielnej bankowości dla mikrofirm.

Prezes Idea Banku uważany jest też za ojca doradztwa finansowego w Polsce (stworzył Expandera, a następnie obecnego lidera w tej kategorii firmę Open Finance). Na swoim koncie ma również zbudowanie pierwszej na skalę ogólnopolską sieciowej firmy księgowej (Tax Care). Jest też autorem pionierskich rozwiązań na gruncie finansowania działalności mikrofirm, które realizuje w Inkubatorze Przedsiębiorczości Idea Banku. O sobie mówi, że jest przede wszystkim przedsiębiorcą, a dopiero na drugim miejscu prezesem banku. Dziś zyskał nowy tytuł – Wizjonera.

Źródło: Idea Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.