Strona główna Wiadomości Pracownicy i przyjaciele Getin Noble Banku pobiegli fair-play

Pracownicy i przyjaciele Getin Noble Banku pobiegli fair-play

Pracownicy i przyjaciele Getin Noble Banku pobiegli fair-play

W sobotę w Lesie Osobowickim we Wrocławiu 542 pracowników i przyjaciół Getin Noble Banku pobiegło w I etapie Biegu Fair Play, charytatywnego przedsięwzięcia, jakie firma zorganizowała, by zebrać pieniądze na rehabilitację niepełnosprawnej pracownicy.

 

– Liczba osób, które zdecydowały się przebiec 5 km w tym szczytnym celu, przerosła nasze oczekiwania – mówi Maja Berezowska, organizatorka Biegu z ramienia Getin Noble Banku. Za każdą osobę, która ukończyła Bieg na trasie 5 kilometrów w czasie do 50 minut, zarząd Getin Noble Banku przekazał 15 PLN na cele rehabilitacyjne 32-letniej pracownicy centrali

w Warszawie.

 

– Równie ważna jak liczba biegnących okazała się ich postawa fair-play, dzięki której indywidualne wyniki zeszły na drugi plan, zaś na pierwszy wysunęła się synergia wynikająca ze wspólnego działania w słusznym celu – podkreśla Wojciech Sury, dyrektor Biura Public Relations koordynującego bieg. Dzięki zaangażowaniu zarówno bankowców, jak i członków ich rodzin, znajomych, współpracowników z innych spółek, a także klientów i kontrahentów, w samym Wrocławiu udało się zebrać 8 tys. PLN na rehabilitację pracownicy banku cierpiącej na guza rdzenia kręgowego. Po operacji usunięcia jego części od nowa uczy się ona poruszać. – Postanowiliśmy w ten sposób pomóc koleżance, tym bardziej, że nowotwór może przytrafić się każdemu z nas. Dobrze w takiej chwili wiedzieć, że można na kogoś liczyć – dodaje Maja Berezowska.

 

Wybór dyscypliny sportowej ułatwił start szerokiej i zróżnicowanej grupie zawodników. – Pobiegli zarówno biurowi amatorzy, jak i prawie zawodowi biegacze, pracownicy prawie
ze wszystkich komórek organizacyjnych i poziomów stanowisk – wymienia Wojciech Sury. Na starcie pojawił się m.in. Radosław Stefurak, członek Zarządu Getin Noble Banku, który
po zakończeniu biegu wręczył zwycięzcom puchary i wyrazy uznania.

 

Bieg Fair Play okazał się przedsięwzięciem angażującym nie tylko uczestników, ale i organizatorów. – Gdy nasi kontrahenci dowiedzieli się, na jaki cel przygotowują to, co im zlecaliśmy, część z nich zrezygnowała z wynagrodzenia – opowiada Maja Berezowska. – Firma Light z Krakowa, warszawski fotograf Adam Sobolewski, gabinet fizjoterapeutyczny Shea z Wrocławia, food-coach Adrianna Kołosowska-Ryżewska z Wrocławia oraz ekipa realizatorska z OpenTV. – Ci przedsiębiorcy stworzyli z nami w tym przedsięwzięciu grono organizatorskie, które pokazało, że biznes też potrafi grać fair-play i dzielić się – podkreśla.

 

Pomiar czasu na imprezie poprowadziła firma STS-Timing, która dzięki sprzętowi najnowszej generacji zapewniła najwyższe standardy biegowe. O profesjonalny poziom całych zawodów zadbał Marek Hanaczewski, pasjonat i konsultant sportowy, na co dzień zajmujący się budowaniem grup sportowych w firmach.

 

– Wrocław to pierwszy przystanek Biegu Fair Play, dalsze etapy odbędą się w kolejnych tygodniach w Katowicach i Warszawie, gdzie Getin Noble Bank ma swoje centrale- mówi Marek Hanaczewski. – Jeśli i uczestnicy, i pogoda dopiszą tam tak, jak to się stało w stolicy Dolnego Śląska, każdy z nas będzie mógł powiedzieć o sobie, że wygrał ten bieg.

Źródło: Getin Noble Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.