Strona główna Wiadomości Potencjalnie nieograniczony zysk w strukturze Optimum Raiffeisen Polbanku

Potencjalnie nieograniczony zysk w strukturze Optimum Raiffeisen Polbanku

Potencjalnie nieograniczony zysk w strukturze Optimum Raiffeisen Polbanku

Do 16 sierpnia 2013 roku klienci Friedrich Wilhelm Raiffeisen – bankowości prywatnej Raiffeisen Polbanku – mogą zapisywać się na nowy produkt strukturyzowany „Optimum”. To dwuletnie ubezpieczenie strukturyzowane, które zostało oparte na notowaniach funduszu Ethna – Aktiv E. Od wzrostu wartości tego instrumentu bazowego między granicznymi datami obserwacji początkowej i końcowej, tj. 22.08.2013 r.i 21.08.2015 r., zależy premia możliwa do uzyskania na zakończenie okresu ubezpieczenia. Jej wysokość nie została w żaden sposób ograniczona. Oprócz prostej konstrukcji „Optimum” oferuje więc potencjalnie nieograniczony zysk oraz korzyści podatkowe. Produkt został przygotowany we współpracy z TU na Życie Europa.

 

Klient otrzyma premię, jeżeli w dniu końcowej obserwacji wartość jednostki funduszu będzie większa od wartości początkowej. Potencjalny zysk będzie proporcjonalny do wzrostu wartości jednostek funduszu z uwzględnieniem współczynnika partycypacji we wzroście. Jego finalna wartość zostanie określona 3 dnia roboczego po dniu zakończenia subskrypcji i przyjmie wartość w przedziale od 65 proc. do 85 proc. Jeśli zatem w okresie obserwacji wartość jednostki funduszu wzrośnie np. o 30 proc., a współczynnik partycypacji we wzroście wyniesie np. 75 proc., to klientowi zostanie wypłacony zainwestowany kapitał, powiększony o 22,5 proc.

 

– Będący aktywem bazowym ubezpieczenia Optimum fundusz Ethna – Aktiv E inwestuje w płynne aktywa, obligacje i akcje, koncentrując się głównie na rynkach europejskich oraz krajach OECD. Dzięki aktywnemu zarządzaniu fundusz może dopasować skład portfela do aktualnych warunków. Strategia inwestycyjna funduszu przyciąga inwestorów, którzy cenią sobie szeroką dywersyfikację portfela, stabilność i płynność inwestycji przy jednoczesnej możliwości osiągania zysku. Jednostki Ethna – Aktiv E są wyceniane od 2009 roku i tylko w 2011 roku odnotowały ujemną stopę zwrotu. W pozostałych latach zawierała się ona w przedziale od ok. 7,28 proc. do 9,96 proc. – podkreśla Łukasz Kiełboń, odpowiedzialny za produkty strukturyzowane we Friedrich Wilhelm Raiffeisen.

 

„Optimum” to rozwiązanie przeznaczone dla klientów, którzy poszukują możliwości uzyskania stabilnego zysku w 2-letnim horyzoncie inwestycyjnym, przy 100-procentowej ochronie składki w dniu zakończenia ochrony ubezpieczeniowej. Minimalna kwota, którą można zainwestować w ubezpieczenie „Optimum”, to 10.000 zł. Klienci nie ponoszą żadnych opłat wstępnych za przystąpienie do ubezpieczenia. Dzięki formie prawnej – grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie – wypłata świadczenia ubezpieczeniowego jest zwolniona z podatku od zysków kapitałowych.

Źródło: Raiffeisen Polbank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.