Strona główna Wyniki porównań Kalkulator Kredytów Samochodowych

Kalkulator Kredytów Samochodowych

Marzysz o zakupie nowego samochodu? Chcesz wymienić wysłużony pojazd na nowszy model? Szukasz atrakcyjnej oferty kredytu samochodowego? Skorzystaj z naszego kalkulatora kredytów samochodowych. Określ czy chcesz kredytować zakup nowego czy używanego auta, podaj jego wiek, wartość, kwotę oraz okres spłaty zobowiązania, a także system ratalny, w jakim chcesz uiszczać należność, dzięki porównywarce, otrzymasz zestawienie dostępnych na rynku kredytów samochodowych. Już nie musisz tracić czasu na żmudne poszukiwania najatrakcyjniejszej oferty i bezproduktywne wizyty w banku, korzystając z Fianasosfera.pl wyślesz wniosek kredytowy i załatwisz wszystkie formalności bez wychodzenia z domu.

[comperia]

Kredyty samochodowe – jak wybrać najkorzystniejszy?

Na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert kredytowych, by wybrać tą najbardziej korzystną? Na pewno na całkowity koszt kredytu tzw. Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RRSO), która poza zwykłymi odsetkami, uwzględniania także prowizję pobieraną przez bank oraz wszelkie pozostałe należne opłaty. Warto także zastanowić się nad zaciągnięciem kredytu samochodowego w banku, z którego oferty korzystaliśmy dotychczas (mamy założone w nim konto, lokatę lub już wcześniej spłacaliśmy kredyt), bowiem zdarza się, że bank swoim stałym klientom oferuje preferencyjne warunki.

Warto sprawdzić również maksymalny okres kredytowania, na jaki bank gotowy jest nam udzielić pożyczki. W przypadku kredytów samochodowych jest to zazwyczaj 7 lat. Jeśli zamierzasz zakupić samochód używany, sprawdź czy bank kredytuje takie „zakupy” oraz jaki jest maksymalny wiek finansowanego z kredytu samochodu (na ogół 12 lat).

Zastanów się także, jaki system spłaty zobowiązania wolisz obrać: raty o równej wysokości czy raty malejące – wybierz bank, który umożliwia taki sposób wpłaty należności.

Na co możesz przeznaczyć kredyt samochodowy?

Kredyt samochodowy możesz przeznaczyć nie tylko na zakup samochodu osobowego. Sprawdź w umowie kredytowej, na jaki cel możesz pozyskać środki. Z reguły banki umożliwiają sfinansowanie zakupu:

  • samochodu osobowego,
  • samochodu dostawczego,
  • samochodu ciężarowego,
  • przyczepy,
  • motocyklu,
  • skutera,
  • quada,
  • ciągnika siodłowego,
  • ciągników rolniczych.

Kredyt samochodowy – formy zabezpieczenia

Najczęściej stosowanymi przez banki formami zabezpieczenia kredytu są: zastaw rejestrowy oraz przewłaszczenie pojazdu. Większość banków stosuje dodatkowo także cesję praw z polisy AC – oznacza to, że w przypadku kasacji lub poważnego uszkadzania pojazdu, środki z AC pokrywają nasza zobowiązania wobec banku.

Jeśli wybraną przez Ciebie formą zabezpieczenia kredytu będzie zastaw rejestrowy, oznacza to, iż w krajowym rejestrze zastawów zostanie dokonany wpis, stosowna informacja zostanie także zamieszczona w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Bank, jeśli nie będziesz regulował należności w terminie, ma prawo przejąć pojazd.

Przewłaszczenie z kolei oznacza, iż bank zostaje właścicielem pojazdu w 49 proc., a karta pojazdu, bez której nie możesz sprzedać samochodu, pozostaje w bankowym depozycie do czasu spłaty kredytu.