Strona główna Wyniki porównań Porównanie Kredytów Gotówkowych

Porównanie Kredytów Gotówkowych

Kredyt gotówkowy to najbardziej popularny i powszechny sposób pozyskiwania środków na dowolny cel. Banki prześcigają się w konstruowaniu ofert kredytowych. Coraz trudniej z gąszczu ofert wyłowić tą najbardziej atrakcyjną. W ocenie poszczególnych kredytów pomoże porównywarka kredytów gotówkowych. Skorzystaj z naszego kalkulatora kredytowego. Wpisz dane w puste pola, kliknij „Szukaj”, a otrzymasz ranking kredytów najbardziej odpowiadających Twojemu zapytaniu. Bo co tracić czas przy bankowym okienku?

[comperia]

Kredyt konsumencki a kredyt gotówkowy

Zasady udzielania kredytów oraz obowiązki ciążące na kredytodawcy określa Ustawa o kredycie konsumenckim z dn. 12 maja 2011r. Zgodnie z zapisem w ustawie za kredyt konsumencki uważa się pożyczkę w wysokości nie większej niż 255 550 PLN (bądź równowartość w obcej walucie), udzielaną osobie fizycznej, zwanej konsumentem. Kredytem konsumenckim jest zatem, zarówno pożyczka gotówkowa (zasady jej udostępniania reguluje Kodeks cywilny), jak i kredyt gotówkowy, który precyzyjnie został określony w Ustawie o prawie bankowym. Termin kredyt konsumencki jest zatem bardziej pojemny. Mianem kredytu konsumenckiego określa się bowiem i pożyczkę, i kredyt gotówkowy.

Jak wybrać najlepszą ofertę?

Na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu? Miernikiem, który najlepiej pozwoli porównać nam kredyty gotówkowe jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO), która poza oprocentowaniem uwzględnia także opłaty, prowizje, podatki, marże oraz koszta wszelkich usług dodatkowych.

Poza oczywistym czynnikiem, jakim jest całkowity koszt kredytu, warto wybierając ofertę kredytową ,wziąć także pod uwagę: oferowany przez bank maksymalny okres spłaty kredytu oraz wymagane bądź opcjonalne formy zabezpieczenia kredytu.

Odstąpienie od umowy

Chcesz zrezygnować z podpisanej umowy kredytowej. Jak to zrobić? Jako konsument masz prawo do odstąpienia od umowy kredytowej w ciągu 14 dni od jej podpisania. Aby odstąpić od umowy kredytowej, musisz złożyć pisemne oświadczenie oraz przesłać je na adres wskazany przez kredytodawcę (zazwyczaj wzór oświadczenia otrzymujesz przy podpisywaniu umowy kredytowej). Jeśli środki z kredytu wpłynęły już na Twoje konto, powinieneś czym prędzej zwrócić pieniądze wraz z należnymi odsetkami (za okres od dnia wpływu środków na Twoje konto do dnia złożenia rezygnacji). Na zwrot środków masz 30 dni od chwili złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy.