Kredyty dla firm

Prowadzisz firmę? Potrzebujesz środków na jej rozwój? Brakuje pieniędzy na bieżące finansowanie? Sięgnij po kredyt firmowy. W wyborze oferty pomoże nasza porównywarka kredytów firmowych. Szybko i skutecznie porównasz dostępne kredyty dla firm i wybierzesz najkorzystniejszą dla Twojego biznesu opcję. Wystarczy, że określisz jakiego rodzaju kredytem jesteś zainteresowany: czy ma być to kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny, obrotowy na rachunku bieżącym, a może linia kredytowa. Podasz jaka kwota Cię interesuje, wybierzesz optymalny okres kredytowania, a kalkulator kredytowy wyświetli ranking kredytów, zgodny z Twoim zapytaniem.

[comperia]

Kredyty dla firm

Banki prześcigają się w ofertach kredytów firmowych. Wprowadzają je do swojej oferty nawet te banki, które dotychczas skupiały się głównie na obsłudze klientów indywidualnych. Czym kierować się wybierając kredyt dla firmy? Poza oczywistym całkowitym kosztem kredytu, maksymalną kwotą pożyczki czy okresem kredytowania, warto określić na jaki cel ów kredyt zaciągamy. Możemy wybierać spośród:

Kredyt na start – kredyt dla osób, które zaczynają przygodę z prowadzeniem własnego biznesu. Banki zwykle niechętnie finansują start-up`y, jednak początkujący przedsiębiorcy mogą liczyć na kredyt w wysokości nawet 350 tys. PLN. Warunki udzielenia kredytu w dużej mierze zależą od wysokości wkładu własnego oraz wybranego przez kredytobiorcę zabezpieczenia kredytu. Istnieje również możliwość uzyskania kredytu na start ze wsparciem środków unijnych.

Kredyt obrotowy – to kredyt, który możesz pozyskać na sfinansowanie bieżącej działalności firmy. Środki z kredytu obrotowego pozwolą przedsiębiorstwu odzyskać płynność finansową. Brak płatności ze strony Klientów już nie zagrozi stabilności firmy i nie spowoduje „finansowej zadyszki”. Pieniądze z kredytu obrotowego może spożytkować, m.in.: na zakup towarów czy wypłaty dla pracowników.

Kredyt inwestycyjny to kredyt na rozwój Twojej firmy. Środki możesz przeznaczyć na zakup nowych technologii, maszyn czy rozwój zaplecza – np.: budowę nowej hali produkcyjnej. Banki zwykle wymagają wkładu własnego – przeważnie około 20-30 proc. wartości inwestycji.

Kredyt na rachunku – produkt podobny do linii debetowej. Jest to rodzaj kredytu krótkoterminowego udzielanego bezpośredniego na rachunku – bieżącym bądź kredytowym – przeznaczony na bieżące wydatki i utrzymanie płynności finansowej.

Kredyt firmowy – wymagane dokumenty

Aby ubiegać się o kredyt firmowy powinieneś przygotować zestaw niezbędnych dokumentów. Do wstępnej weryfikacji kredytowej potrzebne będą:

  • dane rejestracyjne firmy, takie jak: NIP, REGON, Wpis do ewidencji działalności gospodarczej (CEIDG), Wpis do Krajowego Rejestru Sądowego, umowa spółki cywilnej;
  • dowód osobisty osoby reprezentującej firmę;
  • wyciąg z rachunku firmowego z ostatnich 6 miesięcy;
  • kopia ostatniego zeznania podatkowego.

Jeśli wstępna weryfikacja zakończy się powodzeniem, nim bank przyzna Ci kredyt zażąda jeszcze zaświadczenia z ZUS-u i Urzędu Skarbowego o niezaleganiu ze składkami.