Strona główna Wiadomości Ponad 3 mld zł obrotu w pierwszym roku działania Kantoru Walutowego Alior Banku

Ponad 3 mld zł obrotu w pierwszym roku działania Kantoru Walutowego Alior Banku

Ponad 3 mld zł obrotu w pierwszym roku działania Kantoru Walutowego Alior Banku

Rok temu Alior Bank udostępnił swoim klientom pierwszy bankowy Kantor Walutowy online. Blisko 50 tys. klientów indywidualnych i biznesowych wykonało w Kantorze transakcje o łącznej wartości 3 mld zł, logując się ze 180 krajów świata.

 

Kantor Walutowy Alior Banku to pierwszy bankowy kantor internetowy na polskim rynku. Brytyjski magazyn Euromoney wymienił internetową platformę wymiany walut jako jedno ze szczególnie innowacyjnych rozwiązań na polskim rynku finansowym podczas uroczystości przyznania Alior Bankowi prestiżowej nagrody „Najlepszy Bank w Polsce w 2013” w lipcu br.

 

Kantor Walutowy Alior Banku umożliwia klientom wymianę 14 walut w czasie rzeczywistym, oferując bardzo konkurencyjne kursy. W ciągu roku stronę internetowego kantoru odwiedziło blisko 5 milionów unikalnych użytkowników, a na platformie zawarto ponad pół miliona transakcji i złożono około 80 tys. zleceń. Łączna wartość transakcji osiągnęła wartość ponad 3 mld zł. Najczęściej wymienianymi walutami było euro oraz dolar amerykański.

 

– Bardzo dobre wyniki Kantoru Walutowego Alior Banku to dowód na to, że klienci są otwarci na innowacyjne rozwiązania. Kantor Walutowy wyróżnia się na tle konkurencji nie tylko korzystnymi kursami, ale także dostępnością 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu – mówi Tomasz Dośpiał, dyrektor Zespołu Internetowych Platform Walutowych w Alior Banku. – Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, wprowadzimy wkrótce nową wersję Kantoru Walutowego, która będzie jeszcze bardziej funkcjonalna i przyjazna w obsłudze dla użytkowników – dodaje Dośpiał.

 

Szczególnym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się bezpłatne karty debetowe wydawane do rachunków w euro, dolarach amerykańskich i frankach szwajcarskich. Wyposażone w technologię MasterCard PayPass, umożliwiają dokonywanie zakupów w Internecie, płatności zbliżeniowe w zagranicznych sklepach oraz wypłaty gotówki w zagranicznych bankomatach bez dodatkowych kosztów przewalutowania. Dotychczas wydano prawie 7 tysięcy takich kart.

 

Kantor Walutowy Alior Banku to idealne rozwiązanie zarówno dla osób często podróżujących za granicę, jak również posiadających kredyty w walutach obcych. To głównie z myślą o kredytobiorcach platforma oferuje unikatowe funkcje umożliwiające składanie zleceń na zakup lub sprzedaż waluty, dzięki którym transakcja zawierana jest automatycznie zgodnie z warunkami zdefiniowanymi przez klienta.

 

Klienci Kantoru Walutowego Alior Banku mogą za darmo przelewać pieniądze na dowolny rachunek w kraju lub za granicą, a także wypłacić je w gotówce w jednym z ponad 200 oddziałów Alior Banku. Środki wymieniane za pośrednictwem Kantoru Walutowego Alior Banku są objęte gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Źródło: Alior Bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.