Strona głównaWiadomościPKO Junior: 16 tysięcy kont w miesiąc

PKO Junior: 16 tysięcy kont w miesiąc

Unikatowa oferta PKO Junior jest dostępna dla klientów od 1 lipca 2013 r. W ciągu miesiąca od wdrożenia PKO Bank Polski otworzył już ponad 16 tysięcy kont dla dzieci poniżej 13. roku życia.

PKO Konto Dziecka może otworzyć rodzic podczas jednej wizyty w dowolnym oddziale PKO Banku Polskiego, podając numer PESEL dziecka oraz przedkładając jeden z jego dokumentów: skrócony odpis aktu urodzenia, paszport, dowód osobisty lub legitymację szkolną. Posiadaczem rachunku jest dziecko, zaś rodzic jako jego przedstawiciel ustawowy zawiera z bankiem umowę i w imieniu dziecka dysponuje środkami, zatwierdzając zainicjowane przez dziecko czynności bankowe.

W ciągu miesiąca dostępności oferty rodzice otworzyli ponad 16 tysięcy kont dla swoich pociech. Najczęściej z oferty korzystali mieszkańcy województw: śląskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego oraz łódzkiego. Poza Warszawa, Łodzią i Katowicami, najwięcej Kont Junior założono w oddziałach PKO Banku Polskiego w Krakowie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Poznaniu, Częstochowie, Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim i Iławie. Spośród wszystkich kont PKO Junior 75% otworzyły swoim dzieciom mamy.

PKO Junior to jeden z pierwszych na świecie serwisów bankowości internetowej dla najmłodszych i zarazem kompleksowy program edukacji finansowej. W ramach oferty dzieci poniżej 13. roku życia mogą poprzez swoje osobiste konta internetowe otrzymywać kieszonkowe, inicjować przelewy, doładowywać telefon komórkowy, oszczędzać na określone cele czy podejmować i realizować wyzwania stawiane przez rodziców. Dziecko uczy się pod nadzorem rodzica świadomie zarządzać budżetem, oszczędzać oraz zdobywa praktyczną umiejętność obsługi konta bankowego.

W ramach oferty PKO Junior dla dziecka dostępne jest bezpłatne i bezpieczne PKO Konto Dziecka, z atrakcyjnym oprocentowaniem 4,5% w skali roku dla kwot poniżej 2500 zł (2% powyżej 2500 zł), powiązane z kontem rodzica – dowolnym rachunkiem ROR z oferty PKO Banku Polskiego bądź przygotowanym specjalnie na potrzeby oferty PKO Junior rachunkiem PKO Konto Rodzica.

Dziecko otrzymuje dostęp do konta poprzez nowoczesny serwis transakcyjny PKO Junior dostosowany do wieku i gustu najmłodszych. Atrakcyjna grafika i efekty dźwiękowe zastosowane w serwisie sprawiają, że nauka oszczędzania staje się dla dzieci zabawą. Wszystkie funkcjonalności serwisu PKO Junior powiązane są z Aplikacją Rodzica w serwisie bankowości internetowej iPKO, poprzez którą rodzic ma pełny wgląd w rachunek PKO Konto Dziecka i akceptuje inicjowane przez dziecko operacje.

Źródło: PKO Bank Polski

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular