Strona główna Wiadomości PKO BP partnerem w wyścigu po wiedzę

PKO BP partnerem w wyścigu po wiedzę

PKO BP partnerem w wyścigu po wiedzę

PKO Bank Polski po raz kolejny jest partnerem ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. To 55. edycja konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Podobnie jak w ubiegłym roku bank uruchomił we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim aplikację na Facebooku, która pomaga przygotować się do Olimpiady.

 

Tematem przewodnim tej edycji Olimpiady jest „10 lat Polski w Unii Europejskiej”, więc również tego zakresu dotyczą pytania w aplikacji konkursowej dostępnej na facebookowym profilu PKO Banku Polskiego. Ma ona charakter testu, a pytania zostały przygotowane we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim na wzór tych pojawiających się na olimpiadzie. Internauci mają więc szansę dowiedzieć się, czym jest Eduskunta, jakie są języki urzędowe Watykanu i kto jest głową państwa w Andorze. Do testu można podejść dowolną liczbę razy, dodatkowo każdy uczestnik może przejrzeć listę udzielonych odpowiedzi, aby utrwalić sobie nowe informacje.

 

– Edukacja była zawsze jednym z filarów naszej działalności społecznej. Wspieramy studentów kierunków ścisłych i dbamy o edukację ekonomiczną najmłodszych, nie zapominamy też o humanistach. To już druga edycja naszej aplikacji. W poprzedniej kilka tysięcy uczniów z całej Polski przygotowywało się z nami do Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Mamy nadzieję, że w tym roku zainteresowanie będzie jeszcze większe i trzymamy kciuki za wszystkich, którzy chcą z nami sprawdzić swoją wiedzę – mówi Magdalena Lejman z Biura Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej PKO Banku Polskiego.

 

Udział w konkursie może wziąć każdy – nagrodami są abonamenty do serwisu Spotify, a dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych dodatkowo urządzenia Smartpen. Uczestnicy mogą również zdobyć dla swojej szkoły cenny sprzęt multimedialny w postaci wizualizera i nowoczesnego rzutnika z funkcją tablicy interaktywnej.

 

Warto sprawdzić swoją wiedzę w wirtualnych zmaganiach intelektualnych – w tym roku organizatorzy Olimpiady planują przeprowadzenie testu na szczeblu centralnym online.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.