Strona główna Wiadomości PKO Bank Polski sponsorem nocnego biegu we Wrocławiu

PKO Bank Polski sponsorem nocnego biegu we Wrocławiu

PKO Bank Polski sponsorem nocnego biegu we Wrocławiu

22 czerwca 2013 roku wystartuje I Nocny Wrocław Półmaraton. To kolejna impreza masowa wspierana przez PKO Bank Polski w ramach programu „Biegajmy razem”.

I Nocny Wrocław Półmaraton wystartuje w sobotę 22 czerwca o godzinie 20. Zawodnicy pokonają trasę długości 21 km i 97 i pół metra wytyczoną w centrum miasta. Start i metę biegu zlokalizowano na Stadionie Olimpijskim. We wrocławskim półmaratonie weźmie udział prawie 4000 zawodników. Wśród nich liczna grupa pracowników banku zrzeszonych w sekcji biegowej liczącej ponad 200 osób w całej Polsce.

Bankowi biegacze podczas wrocławskiej imprezy startują nie tylko dla zdrowia i osiągnięcia najlepszego wyniku. Ich wysiłek wspiera zbiórkę funduszy na kombinezon pionizujący i nowoczesny wózek inwalidzki dla pięcioletniej Nadii. U dziewczynki zdiagnozowano zespół Retta, powodujący neurologiczne zaburzenia rozwoju. Zbiórkę mogą wesprzeć wszyscy uczestnicy półmaratonu. Wystarczy, że w dniu biegu od godz. 16 zgłoszą się do namiotu banku przy biurze zawodów i zadeklarują bieg na rzecz dziewczynki. Ich wysiłek Fundacja PKO Banku Polskiego przeliczy na darowiznę przekazaną na subkonto Nadii w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

W ramach programu „Biegajmy razem” PKO Bank Polski kontynuuje wsparcie sponsorskie dla największych imprez biegowych w Polsce. W 2013 roku Bank był sponsorem między innymi 12. Cracovia Maratonu, Biegu Konstytucji 3 Maja i Półmaratonu w Białymstoku. W najbliższych miesiącach odbędą się 14. Poznań Maraton oraz 31. Maraton we Wrocławiu wspierane przez PKO. Bank jest także wyłącznym sponsorem projektu „Korona Maratonów PKO Banku Polskiego”, w ramach którego znany dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski zamierza przebiec siedem maratonów na siedmiu kontynentach do końca 2013 roku.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.