PKO Bank Polski sponsorem nocnego biegu we Wrocławiu

22 czerwca 2013 roku wystartuje I Nocny Wrocław Półmaraton. To kolejna impreza masowa wspierana przez PKO Bank Polski w ramach programu „Biegajmy razem”.

I Nocny Wrocław Półmaraton wystartuje w sobotę 22 czerwca o godzinie 20. Zawodnicy pokonają trasę długości 21 km i 97 i pół metra wytyczoną w centrum miasta. Start i metę biegu zlokalizowano na Stadionie Olimpijskim. We wrocławskim półmaratonie weźmie udział prawie 4000 zawodników. Wśród nich liczna grupa pracowników banku zrzeszonych w sekcji biegowej liczącej ponad 200 osób w całej Polsce.

Bankowi biegacze podczas wrocławskiej imprezy startują nie tylko dla zdrowia i osiągnięcia najlepszego wyniku. Ich wysiłek wspiera zbiórkę funduszy na kombinezon pionizujący i nowoczesny wózek inwalidzki dla pięcioletniej Nadii. U dziewczynki zdiagnozowano zespół Retta, powodujący neurologiczne zaburzenia rozwoju. Zbiórkę mogą wesprzeć wszyscy uczestnicy półmaratonu. Wystarczy, że w dniu biegu od godz. 16 zgłoszą się do namiotu banku przy biurze zawodów i zadeklarują bieg na rzecz dziewczynki. Ich wysiłek Fundacja PKO Banku Polskiego przeliczy na darowiznę przekazaną na subkonto Nadii w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

W ramach programu „Biegajmy razem” PKO Bank Polski kontynuuje wsparcie sponsorskie dla największych imprez biegowych w Polsce. W 2013 roku Bank był sponsorem między innymi 12. Cracovia Maratonu, Biegu Konstytucji 3 Maja i Półmaratonu w Białymstoku. W najbliższych miesiącach odbędą się 14. Poznań Maraton oraz 31. Maraton we Wrocławiu wspierane przez PKO. Bank jest także wyłącznym sponsorem projektu „Korona Maratonów PKO Banku Polskiego”, w ramach którego znany dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski zamierza przebiec siedem maratonów na siedmiu kontynentach do końca 2013 roku.

Źródło: PKO Bank Polski

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.