Strona główna Wiadomości PKO Bank Polski sponsorem generalnym 31. Wrocław Maratonu

PKO Bank Polski sponsorem generalnym 31. Wrocław Maratonu

PKO Bank Polski sponsorem generalnym 31. Wrocław Maratonu

Zbliża się wielkie święto biegania w stolicy Dolnego Śląska. 15 września, o godzinie 9.00 wystartuje 31. Wrocław Maraton. Impreza dołączyła w tym roku do grupy biegów masowych wspieranych przez PKO Bank Polski w ramach programu „Biegajmy razem”.

W 31. Wrocław Maratonie według szacunków organizatorów wystartuje ponad 4 tysiące uczestników. Organizatorzy przygotowali dla nich około 3 ton pociętych na kawałki bananów oraz 35 tysięcy litrów wody i napojów izotonicznych, które będą przelane do 155 tysięcy papierowych kubków. Bieg na dystansie 42 km i 195 m rozgrywany pod hasłem „Otwórz umysł i biegnij”, rozpocznie się i zakończy na wrocławskim Stadionie Olimpijskim. Wezmą w nim udział zawodnicy z około 30 krajów, a wśród nich liczna reprezentacja pracowników Banku, zrzeszonych w sekcji biegowej liczącej ponad 230 osób w całej Polsce.

Bankowi biegacze podczas 31. Wrocław Maratonu wspierają zbiórkę funduszy na operację serca czteroletniego Szymona. Chłopiec urodził z wrodzoną wadą serca, która wymaga szybkiej interwencji kardiochirurgicznej. Zbiórkę mogą wesprzeć wszyscy uczestnicy biegu. Wystarczy, że zgłoszą się 14 września (sobota) w godzinach 12:00-18:00 do stoiska PKO Banku Polskiego, zlokalizowanego w Biurze Zawodów na Stadionie Olimpijskim i zadeklarują bieg na rzecz chłopca. Ich wysiłek Fundacja PKO Banku Polskiego przeliczy na darowiznę przekazaną na subkonto Szymona w Fundacji „Mam serce”.

Od początku 2013 roku, w ramach programu „Biegajmy razem”, beneficjenci wszystkich biegowych akcji charytatywnych Fundacji PKO Banku Polskiego otrzymali ponad 200 tys. złotych, a w akcjach charytatywnych wzięło udział ponad 1600 biegaczy. Więcej informacji na ten temat dostępnych jest na stronie www.fundacjapkobp.pl.

W ramach programu „Biegajmy razem” PKO Bank Polski kontynuuje wsparcie sponsorskie dla największych imprez biegowych w Polsce. W 2013 roku był sponsorem między innymi 12. Cracovia Maratonu, Półmaratonu w Białymstoku oraz 23. Biegu Konstytucji 3 Maja i Powstania Warszawskiego. Bank jest także wyłącznym sponsorem projektu „Korona Maratonów PKO Banku Polskiego”, w ramach którego znany dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski zamierza przebiec siedem maratonów na siedmiu kontynentach do końca 2013 roku.

Więcej informacji na temat wydarzeń biegowych sponsorowanych przez PKO Bank Polski można znaleźć na stronach www.biegajmyrazem.pkobp.pl oraz www.koronamaratonow.pl.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.