Strona główna Wiadomości PKO Bank Polski Solidnym Pracodawcą Roku 2015

PKO Bank Polski Solidnym Pracodawcą Roku 2015

PKO Bank Polski Solidnym Pracodawcą Roku 2015

PKO Bank Polski otrzymał dwie nagrody w XIII edycji ogólnopolskiego konkursu organizowanego w ramach Programu Solidny Pracodawca Roku – za politykę kadrową i działania w obszarze CSR.  

Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego został wyróżniony za skuteczną politykę personalną Banku, która przekłada się na jakość oferowanych produktów i świadczonych usług. Szczególnie doceniono modernizację struktury HR w dużej i stabilnej organizacji, w sposób odpowiadający najnowszym światowym trendom oraz zaimplementowanie systemu zarządzania kapitałem ludzkim SAP.

 

– W tak dużej organizacji jak nasza, profesjonalna polityka kadrowa oraz spójne zarządzanie jest sprawą kluczową. Sukces przedsiębiorstwa, w każdym obszarze zależy od ludzi. Dzięki ich kompetencjom i zaangażowaniu osiągamy imponujące wyniki biznesowe i wzmacniamy naszą pozycję na rynku zarówno, jako instytucji odpowiedzialnej społecznie, jak i solidnego pracodawcy – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.


Bank zapewnia stabilne warunki zatrudnienia, wspiera rozwój zawodowy i osobisty pracowników, m.in. oferując zunifikowany system różnorodnych szkoleń. Ważnym elementem polityki personalnej jest nowoczesny system motywacyjny i innowacyjne narzędzia, a także bogata oferta świadczeń, jak również możliwości realizacji pasji. W efekcie, Bank może pochwalić się rzadko spotykanym w Polsce wskaźnikiem retencji – średni staż w pracy w Banku wynosi 15 lat. Zadowolenie z zatrudnienia potwierdzają wyniki badania satysfakcji pracowników, z których wynika, że aż 75 proc. poleciłoby PKO Bank Polski, jako miejsce pracy.

 

PKO Bank Polski został doceniony również za działania w obszarze CSR. Bank łączy cele biznesowe z zaangażowaniem społecznym. Prowadzi szeroko zakrojone działania z zakresu edukacji finansowej, produktów i usług bankowych, m.in. za pośrednictwem portalu Bankomania. Zapewnia milionom Polaków łatwiejszy i bezpieczniejszy dostęp do finansów wykorzystując innowacyjne rozwiązania, od lat współpracuje organizacjami pożytku publicznego, wspiera środowiska akademickie i jest uznanym mecenasem sztuki. PKO Bank Polski prowadzi rozległe działania prospołeczne, które są dostrzegane i doceniane przez rynek.

 

Program Solidny Pracodawca Roku jest prestiżowym, ogólnopolskim projektem, którego celem jest wyłonienie i promocja najlepszych pracodawców w Polsce. Kryteria, jakimi kieruje się Komisja Konkursowa przy wyborze najlepszych firm, to przede wszystkim wskaźnik solidności zatrudnienia. Oprócz oceny podstawowych czynników wpływających na warunki pracy, oceniane są m.in. inwestycje w podnoszenie kwalifikacji pracowników, programy zatrudniania młodych ludzi oraz społeczna odpowiedzialność biznesu.

 

PKO Bank Polski jest jednym z największych pracodawców w kraju. W konkursie Human Capital Awards został wyróżniony tytułem Pracodawca Roku Spółek Skarbu Państwa 2015 za konsekwentne wdrażanie i respektowanie najlepszych praktyk odpowiedzialnej polityki personalnej oraz łączenie celów biznesowych z polityką zatrudnienia dostosowaną do wyzwań zrównoważonego rozwoju i wymogów rynku pracy. W tegorocznym rankingu organizacji studenckiej AIESEC Polska, znalazł się w gronie najbardziej pożądanych pracodawców roku.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.