Strona główna Wiadomości PKO Bank Polski na podium rankingu Jakość na Bank 2013

PKO Bank Polski na podium rankingu Jakość na Bank 2013

PKO Bank Polski na podium rankingu Jakość na Bank 2013

PKO Bank Polski uplasował się w ścisłej czołówce zajmując 3. pozycję w rankingu przygotowanym przez TNS Polska oraz „Puls Biznesu”. Standardy jakości obsługi klienta oceniono bardzo wysoko – bank osiągnął wynik 71,4% i zrobił skok o cztery miejsca w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Ankieterzy szczególnie docenili pracowników PKO Banku Polskiego za aktywną postawę sprzedażową, zaangażowanie oraz rzetelną analizę potrzeb i oczekiwań klientów. Tak wysoki wynik w rankingu jest efektem wdrożonych systemowych działań w zakresie podnoszenia jakości obsługi, jak i serwisu oferowanego klientom.

W Banku funkcjonują i obowiązują dopasowane do potrzeb klienta standardy obsługi. Bank cyklicznie sprawdza poziom ich realizacji przy pomocy badań typu Mystery Shopper. Prowadzi też systematyczny monitoring zadowolenia i przywiązania klientów: poziom zadowolenia z produktów, obsługi, personelu oraz dostępnych kanałów kontaktu, a także wskaźniki lojalności i satysfakcji. Ich wyniki pozwalają z roku na rok coraz lepiej obsługiwać klientów. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu pracowników, ale też możliwości korzystania z szerokiego pakietu szkoleń skierowanych dla pracowników front office.

– Cieszę się, że wdrożone przez PKO Bank Polski standardy obsługi klienta przyniosły wymierne efekty. Chcę podziękować pracownikom za zaangażowanie i profesjonalizm. Nasze aspiracje nie kończą się na trzecim miejscu, ale dalszy wzrost będzie możliwy dzięki bardzo intensywnej pracy i ciągłemu doskonaleniu – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO Banku Polskiego.

W przeprowadzonym przez TNS badaniu brano pod uwagę takie obszary jak: prezentacja oferty, analiza potrzeb klienta, początek wizyty, atmosfera rozmowy, zakończenie spotkania oraz wygląd pracownika i stanowiska pracy. Badaniem objętych było niemal 1600 placówek 20 banków, które mają w ofercie kredyty gotówkowe.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.