Strona główna Wiadomości PKO Bank Polski Liderem 2015 roku

PKO Bank Polski Liderem 2015 roku

PKO Bank Polski Liderem 2015 roku

Wdrożone przez PKO Bank Polski rozwiązanie informatyczne dostosowujące Bank do wymogów Rozporządzenia UE EMIR wygrało w kategorii „Bankowość i finanse” konkursu „Gazety Bankowej”. Celem tego kompleksowego oprogramowania jest ograniczenie ryzyka kredytowego i operacyjnego na rynku transakcji pochodnych.

System w pełni wspiera procesy rozliczania transakcji za pośrednictwem Centralnych Izb Rozliczeniowych (CCP). PKO Bank Polski otrzymał tytuł Lidera 2015 za rozwój nowych technologii i rozwiązań IT.

– Dbając o efektywność i konkurencyjność na rynku, nieustannie poszukujemy i wdrażamy nowoczesne rozwiązania. Wyznaczamy nowe standardy i dobre praktyki w branży bankowej i finansowej. Kluczową kwestią jest stosowanie najnowocześniejszych technologii, dostosowywanie ich do konkretnych potrzeb przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa – powiedział Piotr Alicki, wiceprezes Zarządu odpowiedzialny za obszar Informatyki i Usług.

Od roku bank prowadzi prace nad pierwszym w polskiej bankowości kompleksowym rozwiązaniem wykorzystującym biometrię, które zwiększy bezpieczeństwo klientów i efektywność banku. W tym roku powstał Bankowy Centralny Ośrodek Przetwarzania Danych – jeden z najnowocześniejszych w Europie obiektów tego typu. Ponadto, PKO Bank Polski, jako pierwszy w Europie rozpoczął współpracę z firmą Microsoft w ramach programu Enterprise Customers Cyber Threat Intelligence Program (ECCTIP). Jego celem jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni poprzez wymianę informacji dotyczących potencjalnych zagrożeń.

PKO Bank Polski aktywnie włącza się w projekt budowy Cyfrowej Polski. Współpracuje z innymi bankami i administracją rządową w programie 500 plus, umożliwiając składanie wniosków poprzez swoje serwisy  iPKO i Inteligo. A już wkrótce, klienci Banku będą mogli korzystać z Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS – zakładając profil z poziomu systemów transakcyjnych Banku.

Celem konkursu Lider 2015 jest wyłonienie tych firm i instytucji finansowych, które wyróżniają się szczególnymi osiągnięciami w obszarze nowoczesnych i innowacyjnych technologii. Konkurs ma również na celu pokazanie istotnej roli wdrażanych technologii w funkcjonowaniu przedsiębiorstw w ich otoczeniu wewnętrznym, jak również wpływu na korzyści biznesowe. Bank regularnie jest nagradzany w tym konkursie. W ubiegłorocznej edycji zdobył Nagrodę Główną i tytuł Bankowego Lidera Informatyki. Kapituła konkursu doceniła Bank za zaangażowanie w przełomowy projekt dla polskiego rynku finansowego – zainicjowanie i doprowadzenie do powstania spółki Polski Standard Płatności oraz uruchomienie systemu płatności mobilnych BLIK.

Źródło: PKO Bank Polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.