Strona głównaWiadomościPierwsza inwestycja komunalna na Mazowszu finansowana z pożyczki JESSICA

Pierwsza inwestycja komunalna na Mazowszu finansowana z pożyczki JESSICA

Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał dzisiaj z miastem Warką umowę pożyczki na realizację projektu miejskiego „Przebudowa kotłowni oraz sieci ciepłowniczej z węzłami cieplnymi na osiedlach 35-lecia i Książąt Mazowieckich w Warce” – zadanie II „Przebudowa kotłowni oraz instalacja solarna i system monitoringu”.

 

To pierwszy projekt JESSICA na Mazowszu z obszaru efektywności energetycznej. Zrealizuje go Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o. Przedsięwzięcie zaplanowano na lata 2013-2015. Wartość netto tego projektu wynosi 2.575.000 zł, a kwota udzielonej pożyczki to 1.930.000 zł, co stanowi 75% kosztów kwalifikowalnych.

 

Podstawowym celem projektu jest unowocześnienie istniejącej infrastruktury ciepłowniczej, zagwarantowanie odbiorcom niezakłóconych dostaw ciepła oraz poprawa efektywności energetycznej polegająca na zmniejszeniu kosztów wytwarzania jednostki ciepła, co wiąże się ze zmniejszeniem emisji zanieczyszczeń, a przez to pozytywnym wpływem na środowisko.

 

Rezultatami projektu finansowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego  będą: oszczędność energii elektrycznej na poziomie 108,6 MWh/rok, spadek zużycia energii pierwotnej na poziomie 11,9 GJ/rok oraz zmniejszenie emisji głównych zanieczyszczeń powietrza: dwutlenku siarki, tlenków azotu, pyłów, dwutlenku węgla na poziomie 619 ton/rok.

Źródło: BGK

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular